Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Penktoji Šiaulių rajono Šeimų šventė - nominuota 11 naujų Šeimų ambasadorių

2016-05-14

Gegužės 15 -oji - Tarptautinė šeimos diena. Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų. Šiaulių rajono savivaldybė Šeimos dieną mini išskirtinai - ne tik surengiama šventė, kurios metu kalbama apie šeimos reikšmę, bet ir pagerbiamos darnios, gražiai vaikus auginančios šeimos - jas nominuojant Šeimos ambasadorėmis. Kartu su Šiaulių rajono moterų organizacija "Atgaiva" (prezidentė Birutė Babrauskienė) Seimo narė Rima Baškienė ėmėsi šios iniciatyvos. Joms kasmet talkina seniūnai, iš kiekvienos seniūnijos išrinkdami šeimą ambasadorę. Įgyvendinamas projektas "Darna ir moralė - tvirtos šeimos pagrindas", kurio metu rengiamos konferencijos, forumai, diskusijos, piešinių parodos ir kt., akcentuojant šeimos svarbą mūsų visuomenėje, drąsiai vadinamas pavykusiu.

Kilnią idėją - rengti Šeimų šventes palaiko J. E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, vyskupijos Šeimos centras, parapijų klebonai, rajono vadovai, kultūros darbuotojai. Šiemet šeimų šventė vyko Kužių seniūnijoje ( seniūnė Jolanda Rudavičienė). Ji prasidėjo šventomis mišiomis Kužių bažnyčioje. Mišias aukojo Kužių parapijos klebonas Tomas Reinys. Į šventę susirinkusias šeimas sveikino J.E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Sveikindama šeimas ambasadores ir visus renginio dalyvius Tarptautinės šeimos dienos proga Seimo narė Rima Baškienė - Šeimų švenčių globėja, trumpai apžvelgė demografinę ir įstatyminę Lietuvos situaciją, kalbėjo apie atsakomybės ugdymo svarbą, džiaugėsi, kad ši šventė Šiaulių rajone tapo tradicine, linkėjo, kad dvasingumas, gėris padėtų kurti Lietuvos ateitį ant tvirtų doros ir moralės pamatų, kad pagerbdami darnias šeimas ne tik gražiai auginančias savo, bet ir globojančias tėvų paliktus vaikus, paskatintumėme ir kitus būti atsakingais už savo poelgius, už vaikų ateitį, nes šeima yra tikroji meilės, bendrystės mokykla, šeimoje bręsta asmenybė, ugdoma gėrio samprata, mokoma mylėti kitus, o kartu ir Tėvynę, įgyjamas gebėjimas skleistis visuomenėje ir būti pilnaverčiu jos nariu. Gražiai pristatant kiekvieną šeimą, buvo nominuota 11 naujų šeimų ambasadorių. Šį garbingą vardą jau turi 56 Šiaulių rajono šeimos. Seimo narė išreiškė viltį, kad Šeimų šventės būtų tęsiamos ir toliau. Abejojančių dėl šios gražios idėjos reikalingumo - nebuvo.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11