Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Įteikta 27 - oji Lauryno Ivinskio premija

2016-05-20

Lietuvos kalendorių pradininko Lauryno Ivinskio premija įteikiama kasmet už geriausią tais metais išleistą kalendorių. Laurynas Ivinskis palaidotas Kuršėnų kapinėse. Jo vardu pavadinta Kuršėnų gimnazija. Kuršėnų kalendorių muziejaus įkūrėja Sigita Lukienė akcentavo Lauryno Ivinskio nuveiktų darbų reikšmę Lietuvai ir jos žmonėms. 27 - osios Lauryno Ivinskio premijos laureatu paskelbtas "2016 m. žemaitiu kalėnduorios". Kalendoriaus iniciatoriui, pagrindiniam sudarytojui, leidyklos "Piko valanda" direktoriui Arūnui Reinikiui įteikta 290 eurų premija. Sveikindama Arūną Reinikį LR Seimo narė Rima Baškienė padėkojo už kūrybišką jo vadovaujamo kolektyvo darbą, Lauryno Ivinskio ir kartu Kuršėnų vardo garsinimą.

Geriausiu pripažinto 2016 metų kalendoriaus sudarytojas Arūnas Reinikis pažymėjo, jog idėja išleisti kalendorių prasidėjo, kai buvo žinoma, jog šiais metais vyks pasaulio žemaičių lietuvių dienos, kurios prasidės liepos 9 dieną žemaičių sostinėje Telšiuose ir baigsis rugpjūčio 15 dieną Šiauliuose. Buvo suburta bendraminčių komanda, kurią sudarė mokslininkai, fotografai, redaktoriai, korektoriai ir kiti specialistai. Didelį darbą išverčiant lietuviškus tekstus į žemaičių kalbą padarė Šiaulių universiteto docentas Juozas Pabrėža, kuris kalbėdamas šventėje akcentavo, jog žemaičių savitas išskirtinumas yra žemaitiško tautiškumo išlaikymas. O žemaitiškas tautiškumas laikosi ant trijų kertinių kampų - ta: kalba, istorija, tradicijos ir papročiai.

Šventės dalyviams koncertavo Kuršėnų kutūros centro vaikų teatras "Ikaras", Kuršėnų meno mokyklos mokiniai ir svečiai iš Černiachovskio (Rusija) ir Kahulio (Moldova).

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11