Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Kuršėnai šventė 435 - ąjį gimtadienį

2016-05-21

Lauryno Ivinskio premijos įteikimas, parodos "Sugrįžimai" atidarymas, amatininkų ir knygų mugės, puodininkystės ir kitų amatų pristatymai, veiklos jaunimui, sportinės rungtys, koncertai džiugino kuršėniškius ir miesto svečius, švenčiant 435-ąjį Kuršėnų miesto gimtadienį. Vienas iš šventės akcentų buvo tradicinio ir pagarsėjusio šalyje - Kuršėnų vyniotinio pristatymas. Improvizuotoje lauko kavinėje buvo pasiekti du rekordai: ilgiausias vyniotinis 49 metrai 13 cm, svėrė 108 kg ir daugiausia vienu metu ragavusių - 1832 žmonės.

Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už miestą ir žmones. Po mišių koncertavo operos solistai - K. Zmailaitė ir E. Seilius bei jaunimo mišrus choras "Melomanai". Šventinė eisena vinguriavo miesto gatvėmis, kviesdama dar esančius namuose į Daugėlių pušyną, užkrėsdama sutiktuosius šventine nuotaika. Eisenoje žygiavo Seimo narė, rajono vadovai, tarybos nariai, administracijos darbuotojai, svečiai iš užsienio: Rusijos, Moldovos, Lenkijos, Latvijos, Vokietijos, Šiaulių rajono ir miesto meno kolektyvai, Savivaldybės įmonės ir įstaigos.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, įžiebęs šventinę ugnį, sveikino su švente, dėkojo šventę rėmusiems žmonėms. Šventės dalyvius ir svečius sveikino LR Kultūros ministro patarėja Danguolė Martinkienė, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, užsienio svečiai. Seimo narė, kuršėniškė Rima Baškienė dėkojo žmonėms: " kad savo darbais puošiate mūsų kraštą, nes daugeliui - Kuršėnai yra mūsų gyvenimo šaknys. Mus sieja garbinga šio krašto istorija, tad puoselėkime ją, perduodami iš kartos į kartą, mūsų kalbos, tradicijų svarbą, tai siekdamas įprasminti LR Seimas ateinančius metus pavadinome ne tik piliakalnių, bet ir tautinio kostiumo metais, branginkime visa, kas susiję su mūsų tauta ir jos kultūra, branginkime kultūrą puoselėjančius žmones, vyresniuosius už jų išmintį ir puikų jaunimą už ryžtą ir entuziazmą. Tai, ką gero ir gražaus padarysime dėl mūsų krašto, reiškia gerą padarysime mūsų Lietuvai." - kalbėjo Seimo narė. Padėkojusi už daugelio metų darbą kartu ji perdavė nuoširdžiausius Lietuvos Kultūros mecenato Ramūno Karbauskio sveikinimus ir įteikė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto padėkas ilgamečiams kultūros darbuotojams.

Regioninėje dainų ir šokių šventėje dainavo rajono ir svečių chorai, Šiaulių rajono ugdymo įstaigų jaunių jungtinis choras, grojo instrumentininkai, šoko pagyvenusių, jaunučių ir jaunių ir jaunuolių liaudiškų ir šiuolaikinių šokių šokėjai, kolektyvai iš užsienio, žiūrovus linksmino kapelos, folkloro kolektyvai, pasirodė teatro kolektyvai. Žiūrovus dainomis džiugino operos solistai K. Zmailaitė ir E.Seilius, Grupė "Vairas", Irena Starošaitė. Daugėlių pušyno dangų nušvietė įspūdingas "Ugnies valdovų šou" pasirodymas. Renginių metu veikė tautodailininkų ir prekybininkų mugė, vaikų ir jaunimo žaidimų parkai, įvairios atrakcijos ir lauko kavinės. Šventė, kaip jau įprasta Šiaulių rajone, vyko blaiviai, neprekiaujant ir nevartojant alkoholio.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11