Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės nariai surengė diskusiją su savivaldybių merais

2016-05-24

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos salėje vyko Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės narių ( A. Monkauskaitės, R. Baškienės, A. Mockaus, E. Žakario ) susitikimas su Šiaulių krašto savivaldybių merais. Į susitikimą pakviestas Kultūros ministras Šarūnas Birutis pateikė informaciją apie Valstybės investicijų programos vykdymą Lietuvoje ir atskirose savivaldybėse. Ministras apgailestavo, kad 2009 metais net keturis kartus sumažinta VIP kultūrai iki šiol liko neatstatyta, todėl vykdyti kultūros objektų atnaujinimo programas ypatingai sunku, renovacijos tęsiasi eilę metų. Jis paminėjo kiekvienos savivaldybės renovuojamus objektus. Šiaulių rajono Kuršėnų kultūros centrui per pastarąjį laikotarpį skirta 570 tūkst. eurų.

Ministras atkreipė dėmesį, kad finansavimo iš Europos struktūrinių fondų kultūros sričiai kažkodėl nebūdavo skirta. Gauta 650 mln. Lt. parama bus efektyviai panaudota per regioninį paskirstymą.

Aptarta situacija dėl vieno iš reikalingiausių objektų Šiaulių regione - koncertinės įstaigos "Saulė" renovacijos, kuriai reikia 2,7 mln. eurų, o 2016 m. skirta tik 180 tūkst. eurų, nors savivaldybė ir siūlo dvigubai padidinti savo prisidedamą dalį ( ne 15, o 30 proc. ), įsipareigojant numatyti lėšas 2017 metų Valstybės biudžete.

Priėmus sprendimą paskelbti 2016 metus Saulės mūšio metais, Valstybės biudžete nenumatytos lėšos Saulės mūšio įamžinimo vietos sutvarkymui. Seimo narė Rima Baškienė, viena iš Seimo nutarimo iniciatorių, kad tinkamai būtų paminėta Saulės mūšio 750 -ųjų metinių sukaktis, išsakė kritiką dėl neišspręsto finansavimo ir ministerijai, ir Seimui, ir Joniškio savivaldybei, kuri savo biudžete taip pat nepaskyrė nei euro, nes visiems bus gėda švenčiant Baltų vienybės dieną prie nebaigtos tvarkyti Saulės mūšio vietos. Ji taip pat paminėjo, kad pradėtų renovuoti objektų užbaigimas neturi tęstis dešimtmečiais, kaip dabar vyksta su Kuršėnų kultūros centru, kad reikia padėti Šiaulių rajono savivaldybei išsaugoti vienintelį tokį medinės architektūros dvarą - Kuršėnų dvarą, kuriame vyktų ir senųjų amatų mokymas, taip įveiklinant kultūros objektą.

Būtina didinti finansavimą Kultūros sričiai, kad finansavimas nuo 0,6 proc. BVP, pasiektų 1 ar 1,1 proc. BVP, kaip šiuo metu yra Estijoje. Apgailėtina situacija yra paveldotvarkoje, nes jos objektų apsaugai skirta tik 1,7 mln. eurų. Atkreiptinas dėmesys, kad merai neturi pamiršti, jog į jų biudžetą pervestos lėšos, kultūros atlyginimų didinimui negali būti panaudojamos kitoms reikmėms. Ministras prisiminė, kad kultūros darbuotojų atlyginimų padidinimą nulėmė Opozicinių ir Darbo frakcijų balsavimai Seime, nes ir Vyriausybė ir Socialdemokratų bei Tvarkos ir teisingumo frakcijos tam nepritarė.

Seimo narė Rima Baškienė ir Šiaulių rajono mero pavaduotojas Algis Mačiulis išsakė pastebėjimus kad Kryžių kalno tvarkymas, negali būti tik vienos savivaldybės rūpestis, kad jo, kaip pasaulinės reikšmės objekto, tvarkymui, būtinas atitinkamas finansavimas.

Savivaldybių merai atkreipė dėmesį, kad būtina atsižvelgti ne tik į pastatus, bet ir į kultūrinio darbo gausą ir kokybę, kad finansavimas savivaldybėms galėtų priklausyti nuo to, kokia jų biudžeto dalis skiriama kultūrai.

UAB "Toksika" vadovas Arūnas Dirvinskas pateikė informaciją apie pavojingų atliekų deginimo gamyklos veiklą, deginimo atliekų laidojimą naujai įrengtame sąvartyne ir kreipėsi į Seimo narius, kad 48 eurų mokestis už toną pavojingų atliekų yra pernelyg didelis - 16 kartų didesnis negu komunalinių atliekų ir išsakė nerimą, kad dėl tokio mokesčio pavojingos atliekos nebūtų maišomos su komunalinėmis.

Susirinkusieji išklausė informaciją apie būtinybę pritarti Konsultacinės poliklinikos statybos projektui, siekiant gauti finansavimą iš sveiko senėjimo programos lėšų.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11