Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Tarėsi Lietuvos mažųjų kultūros sostinių atstovai

2016-06-22

LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete diskutavo 2017 metų Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių atstovai. Tęsiant gražų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių judėjimą, prasidėjusį nuo Naisių, Lietuvos kaimo bendruomenių asociacijos ir Lietuvos kultūros ministerijos sprendimu išrinktos 2017 metų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės. 10 šauniausių kaimų ir miestelių galės ne tik pasidžiaugti šiuo pripažinimu, bet ir deramai pateisinti kultūrą, blaivybę puoselėjančio kaimo ar miestelio vardą.

Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių judėjimo sumanytojas, Lietuvos kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis išsamiai pristatė kaip sėkmingai kultūrinę veiklą vykdo 2016 metų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės, jų veiklos atspindį laikraštyje "Naisių žemė" ir įgyvendinamas iniciatyvas, kurios gali būti gražiu pavyzdžiu ir kitiems.

Jis apžvelgė numatomas veiklas. 2016 m. liepos 9 d. 15 val. Naisių vasaros festivalio metu, naujoms 10-čiai kultūros sostinių bus įteikiamos kultūros sostinių vėliavos ir įteisinimo pažymėjimas, o rugsėjo 17 d. Katedros aikštėje, Vilniaus "Tautų mugės" šventės metu įvyks Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių prisistatymas visuomenei.

Ramūnas Karbauskis, kaip ir 2016 metų mažosioms Lietuvos kultūros sostinėms, taip ir naujai skelbiamos skyrė po 3 tūkst. eurų, bei galimybę į savo šventes kvieti nemokamai po Lietuvą vaidinantį profesionalų "Naisių vasaros teatrą", naudoji kilnojamą sceną. Jis kvietė pasistengti, kad į Lietuvos kaimus atkeliautų daugiau kultūrinių renginių, kad renginiai būtų blaivūs.

Seimo Švietimo mokslo ir kultūros komiteto narė Rima Baškienė išreiškė viltį, kad Mažosios Lietuvos kultūros sostinės bus pasididžiavimas kiekvienai savivaldybei ir jų veiklai bus skiriamas ne tik deramas dėmesys, bet ir finansinė pagalba.

2017 metų Mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis išrinktos:

Utenos apskritis - Palūšė, Ignalinos rajonas
Panevėžio - Vabalininkai, Biržų rajonas
Marijampolės - Paežeriai, Vilkaviškio rajonas
Tauragės - Vilyčiai, Pagėgių rajonas
Klaipėdos - Priekulė, Klaipėdos rajonas
Alytaus - Punia, Alytaus rajonas
Telšių - Ukrinai, Mažeikių rajonas
Šiaulių - Gasčiūnai, Joniškio rajonas
Kauno - Raudondvaris, Kauno rajonas
Vilniaus - Labanoras, Švenčionių rajonas

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11