Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Moksleivių dainų ir šokių šventė

2016-07-06

Valstybės dieną, Vilniaus Vingio parke vyko masiškiausias Lietuvos moksleivių dainų šventės renginys - Dainų diena "Tu mums viena". Šventė prasidėjo miestų ir kolektyvų vėliavų įnešimu, buvo įžiebta šventės ugnis. Dainų šventės žiūrovai sulaukė ir jau tradicija tapusios programos: tarmiškai atliekamų dainų iš penkių Lietuvos etnografinių.

21 val. chorai bei į Vingio parką susirinkę dalyviai drauge su lietuviais visame pasaulyje giedojo Tautišką giesmę. Šių metų Lietuvos moksleivių dainų šventėje dalyvauja 22 000 dalyvių, Šventėje skambėjo 8000 dainininkų balsai, grojo 1500 dūdų orkestrų muzikantų, o būgnais mušo apie pusę šimto šokėjų. Dainų šventė - tai visus telkiantis ir vienijantis renginys. Kai giedosime tautinę giesmę, dainuosime gražiąsias mūsų dainas, kai žiūrėsime į šokančius ir dainuojančius mūsų vaikus, pajusime pasididžiavimą savo Valstybe ir suprasime, kad turime nuostabią jaunąją kartą, kurios meilė gimtajam kraštui yra gyva ir stipri.

"Ši Dainų diena ypatinga tuo, kad daugiau nei trečdalis jos repertuaro yra kūriniai, specialiai parašyti šiai šventei", - sako Dainų dienos meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Raimondas Katinas. Pasak vadovo, Vingio parke skambės penkių Lietuvos etnografinių regionų dainos, atliekamos tarmiškai: "Šių naktį par naktį", "Cykiai cykiai", "Pempel pempel", "Bijūnėlis žalias" ir kt. Daugiau kaip pusė dainų bus skirta Tėvynei, Lietuvai, gimtinei, jose akcentuojama meilė, patriotizmas ir pilietiškumas. Tradiciškai daugelis dainų bus plačiai žinomos, tad jas dainuoti galės ir žiūrovai. Pavyzdžiui, ciklą "Keturių kartų dainos" vienu metu galės dainuoti proseneliai, seneliai, tėvai ir vaikai. Ši keturių dainų kompozicija vadinasi "Palinko liepa šalia kelio". Girdėsime dainų, atliekamų su solistais, populiariomis grupėmis.

Lietuvos moksleivių dainų šventės renginiai vyks iki liepos 9 d. Įvairiose senamiesčio vietose pasirodymus rengs folkloro ansambliai, pučiamųjų orkestrai, Šv. Kotrynos ir Šv. Jonų bažnyčiose koncertuos akordeonų orkestrai ir chorai. Siemens arenoje vyks dar vienas didelis dainų šventės renginys - Šokių diena "Mano žemė", o Kalnų parke vyks Ansamblių vakaras "Koks gražus tavo veidas, gimtine" Dainų šventėje dalyvavo per 800 kolektyvų: 246 chorai, 252 šokėjų kolektyvai, 202 ansamblio vakaro kolektyvai, 60 pučiamųjų, 40 akordeonininkų orkestrai, 35 orkestrų choreografinės grupės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Rusijos.

Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 m. Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 m. buvo įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11