Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Blaivybę puoselėjantis Naisių vasaros festivalis sukvietė dešimtis tūkstančių žmonių

2016-07-09/10

Dvi dienas truko septintasis blaivybę puoselėjantis festivalis visai šeimai, inicijuotas Lietuvos kultūros mecenato Ramūno Karbauskio. Naisiuose skambėjo žemaitiška šnekta - nuo festivalio scenos iškilmingai atidarytos Pasaulio žemaičių dienos (liepos 9 - rugpjūčio 15 d.). Suvažiavo didelis būrys svečių ne tik iš Žemaitijos savivaldybių, bet ir iš užsienio. Pasaulio žemaičių dienų pradžią žemaitiška šnekta paskelbė Žemaitijos etninės kultūros tarybos pirmininko pavaduotojas Juozas Pabrėža, minėdamas, kad šios dienos sutelks žemaičius bendrystei, ragins saugoti savo kalbą, papročius, tradicijas, populiarinti istorijos, kultūros ir gamtos erdves, naujai atskleis žemaičių savitumą, garsins Žemaitiją, jos žmones ir pasiekimus. "Kiekviena tauta laikosi ant trijų pamatinių stulpų: kalba, tradicijos ir istorinė atmintis" - kalbėjo J. Pabrėža.

Festivalio atidarymo metu buvo paskelbtos dešimt naujų Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių. Jas atrinko LR Kultūros ministerija kartu su LR kaimo bendruomenių sąjunga ir kultūros mecenatu Ramūnų Karbauskiu. 2017 metų kultūros sostinėmis tapo: Ukrinų Mažeikių rajono, Gasčiūnų Joniškio rajono, Raudondvario Kauno rajono, Labanoro Švenčionių rajono, Palūšės Ignalinos rajono, Vabalininkų Biržų rajono, Paežerių Vilkaviškio rajono, Vilkiškių Pagėgių savivaldybės, Priekulės Klaipėdos rajono ir Punios Alytaus rajono miesteliai.

Sveikindama festivalio dalyvius LR Seimo narė Rima Baškienė, šio festivalio globėja akcentavo, kad "Šeima, blaivybė, kultūra - tai mūsų tautos išlikimo garantas. Naisiai įrodė, jog Lietuvoje gali būti kitaip. Iš Ramūno Karbauskio idėjos, įsteigti mažąją Lietuvos Kultūros sostinę Naisiuose - išaugo į 10 Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių. Jose vyksta puikūs kultūros renginiai, gražiai aplinką tarko ir prasmingus darbus daro susivienijusios bendruomenės. Keičiasi požiūris į kultūrą ir ją kuriančius žmones. Kitais metais Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardas suteiktas 10-čiai naujų miestelių ar kaimų įpareigos jų bendruomenes dar labiau telkti žmones, puoselėti kultūrą. Augs ir bujos kultūros ąžuolas, augs ir vienysis Lietuva."

Naisių Baltų arenoje šurmuliavo Žemaičių kiemelis. Čia buvo galima paskanauti žemaitiškų valgių, susipažinti su senaisiais amatais, pasiklausyti kaimo muzikantų, pakalbėti žemaitiška šnekta. Mažuosius džiugino Klounų mokyklėlė, kurioje vaikai mokėsi įvairiausių triukų. Naujas meno rūšis demonstravo menų dirbtuvėlių "Mokomės kurti stebuklus" edukatoriai. Lietuvos kinologų draugija pristatė specialią šunų iš Žemaitijos pasirodymų programą. Baltijos cirko artistai kvietė pasinerti į paslaptingą cirko pasaulį. Lankytojų širdis džiugino senųjų amatų dirbtuvėlės ir senovinių automobilių paroda. Virtuvės subtilybes demonstravo Alfo Ivanausko ir Virtuvės mitų griovėjų kulinarinis šou. Naujausią savo spektaklį "Melagių pilis" dovanojo Naisių vasaros teatro aktoriai. Festivalyje daug dėmesio buvo skiriama sveikatai, gerai savijautai. Asmeniniu pavyzdžiu ir sukauptomis žiniomis dalinosi Sveikuolių sąjungos pirmininkas Dainius Kepenis. Išskirtinių instrumentų - gongų terapija, mankšta MyHero kvietė neaplenkti sveikuolių erdvės ir t.t..

Festivalio dalyvius džiugino tautodailininkai, garsių grupių ir atlikėjų pasirodymai - gyvojo garso išskirtinius muzikinius pasirodymus dovanojo Lietuvai Eurovizijos konkurse atstovavęs Donatas Monvydas, maestro Virgilijus Noreika, Ieva Narkutė, Egidijus Sipavičius, Naisių vasaros teatro aktoriai, "Antikvariniai Kašpirovskio dantys" su orkestru "Pajiešmenių Brass", "Thundertale" bei kiti. Kitoje scenoje koncertavo dainuojamosios poezijos atstovai.

Antra diena daugiausiai buvo skirta įvairioms sportinėms rungtims ir žirgų varžyboms. Festivalio dalyviams buvo surengtas žygis iš Naisių iki Kryžių kalno ir atgal. Didžioji scena atiduota jauniesiems atlikėjams, o Naisių erdvės - sportininkams, kuriems rungtis organizavo Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija "Nemunas", Sveikuolių sąjunga, kiti sporto entuziastai.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11