Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Pleneras Užventyje

2016-07-13

Nuo 2009 m. Užventyje pradėti įgyvendinti kūrybiniai projektai, suteikiantys reikšmingumą etninės kultūros gyvajai tradicijai - kryždirbystei, kuri daugelį amžių yra būdinga Užvenčio kraštui. Čia kuriama kultūrinė erdvė ženkliai prisideda prie kultūros ir meno plėtros, sklaido, atvirumo bei atsinaujinimo. Kryžiai, koplytstulpiai, koplytėlės, jose apgyvendintos šventųjų statulėlės - tai savotiška amato, meno bei tikėjimo sintezė, kurioje jungiasi architektūros, skulptūros, kalvystės bei tapybos elementai.

Pleneruose dalyvauja žinomi Lietuvos meno kūrėjai, "Kalvių kalviai", "Aukso vainiko" laureatai. Akvarelininkų pleneras Užventyje sąsajų ieško su dvarų kultūra, ypatingą dėmesį skyrusiai būtent akvarelei, taip pat tai, kad iš Užvenčio yra kilęs žinomas Lietuvos tapybos ir akvarelės meistras, Lietuvos akvarelininkų AQUA 12 grupės įkūrėjas ir vadovas Eduardas Urbanavičius. Šiais metais jam būtų sukakę 85-eri.

Plenere šiemet dalyvauja žinomi kalviai: Česlovas Pečetauskas, Stanislovas Špukas, Darius Vilius ir dar dvidešimt kalvių, taip pat akvarelininkai Voldemaras Barakauskas, Justė Šaltė, Loreta Naruševičienė, Gitana Kaltanienė, Baiba Preidytė, Eugenija Karbočienė, Eugenijus Nalevaika, Valerija Medelinskienė, Arūnas Vasiliauskas. Akmentašys, skulptorius Vidas Cikana. Renginio iniciatoriai ir organizatoriai - Užvenčio malūno šeimininkai Milda ir Alvydas Knyzeliai drauge su savo sūnumi ir dukromis siekia gaivinti istorinę miestelio atmintį.

LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros narė Rima Baškienė jau ne pirmus metus aplankanti čia rengiamus plenerus diskutavo su meno kūrėjais, džiaugėsi, kad dėmesys ir pagarba etnokultūrai Užventyje jau tapo tradicija.

Alytaus miesto Garbės pilietis kalvis Vytautas Jarutis, nuoširdžiai puoselėjantis lietuvių tautinės kalvystės ir kryždirbystės tradicijas bei savo darbais garsinantis Lietuvą, akcentavo, kad į tokių reikšmingų plenerų rengimą, etnokultūros reikšmę turi būti skiriamas kur kas didesnis Kultūros ministerijos dėmesys. Etninės kultūros globos tarybos pirmininko pavaduotojas dr. Vytautas Tumėnas išreiškė viltį, kad požiūris į etnokultūros svarbą keisis ir tai sudarys sąlygas jai dar labiau skleistis.

Straipsnyje panaudota informacija iš puslapio pleneras.užventis.lt/

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11