Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Klubas "Šviesa" posmais ir dainomis priminė apie artėjančią Saulės mūšio sukaktį

2016-08-16

Šiaulių miesto mokytojų senjorų klubas "Šviesa" surengė gražų minėjimą - koncertą, skirtą artėjančiai Saulės mūšio, o tuo pačiu ir Šiaulių miesto 780-ųjų metinių sukakčiai. Tai ne tik Lietuvai, bet ir Europai reikšmingas įvykis, kai 1236 m. rugsėjo 22 d. Šiaulių žemėje įvykusio mūšio metu lietuvių ir kitų baltų žemių kariai pasiekė istorinės reikšmės pergalę prieš Kalavijuočių ordiną. Tai buvo pirmasis didelis Lietuvos žemėje laimėtas mūšis, įtvirtinęs Lietuvos vardą Europos žemėlapyje.

Apie šios sukakties reikšmę kalbėjo klubo "Šviesa" pirmininkė Zita Klimanskienė , Šiaulių miesto mero pavaduotojas Stasys Tumėnas, o į Jauniūnus - Saulės mūšio vietą, atvykę Latvijos, Pakruojo, Joniškio, Šiaulių kolektyvų atstovai, patriotinėmis dainomis visus pakylėjo dvasiškai.

Turėjau galimybę padėkoti ir pasveikinti iniciatorius už surengtą šventę ir priminti, kad Seimo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės iniciatyva Lietuvos Seimas 2016-uosius paskelbė Saulės mūšio metais. Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Seimo nutarimą "Dėl 2016 metų paskelbimo Saulės mūšio metais", Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarė patvirtinti Saulės mūšio 780-ųjų metinių minėjimo planą, tačiau lėšų seniai numatytam ir pradėtam Saulės mūšio vietos įamžinimui neskyrė. Vyriausybės patvirtintame Saulės mūšio 780-ųjų metinių minėjimo plane numatyta, kad Lietuvos kultūros fondas ir Šiaulių miesto savivaldybė parengs ir išleis leidinį "Šiaulių (Saulės) mūšis. 1236-2016". Leidinį, skirtą metinėms, išleis ir Krašto apsaugos ministerija. Artėjančiai šventei atsakingai ruošiasi Šiaulių miesto savivaldybė paskelbdama 2016 m. rugsėjo 9-10 dienas - Šiaulių miesto švente. O rugsėjo 22 d. Lietuva ir Latvija minės Baltų vienybės dieną.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11