Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Raudėnų bažnyčia pakvietė maldai ir pasididžiavimui

2016-08-21

Raudėnai - kaimas Šiaulių rajone, šalia kelio Šiauliai-Telšiai. Vietovė minima nuo XVI amžiaus. Pro kaimą teka Raudos vardu pavadintas upelis.

1550 m. čia pastatyta koplyčia, 1611 m. - pirmoji apaštalo Šv. Baltramiejaus bažnyčia. 1681 m. istoriniuose šaltiniuose jau minimas Raudėnų miestelis. Dabar čia stovi medinė Šv. Baltramiejaus bažnyčia, pastatyta 1881 m., žavinti savo jaukumu.

Raudėnų mokykla, biblioteka, kultūra randa gražų bendradarbiavimą su bendruomene, seniūnija. Kasmet rengiamos Šv. Baltramiejaus šventės maloniai pasitinka kiekvieną čia atvykusį. Netoli Raudėnų - Lemežiškės kaime gyveno mano seneliai, Raudėnų bažnyčioje buvo pakrikštyta mano mama. Kasmet atvykstame į Šv. Baltramiejaus atlaidus. Šiemet - 135 metų Raudėnų bažnyčios jubiliejaus proga bažnyčioje giedojo ir dainavo Liudas Mikalauskas, jausmingomis dainomis ir žodžiais kviesdamas nepalikti savo gimtinės: " geriau pilkas akmenėlis, bet savoj palaukėj", mylėti savo tėvynę.

Sveikindama su bažnyčios sukaktimi, dėkojau už daugelio metų gražų bendradarbiavimą, kviesdama kilniais darbais garsinti Raudėnus, o tuo pačiu Lietuvą, didžiuotis labai gražiu savo kraštu.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11