Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Baltijos kelio diena - prisiminimai ir viltys

2016-08-23

Kasmet Baltijos kelio metines mini Šiaulių rajono žmonės, prisimindami mūsų tautos istoriją, kai 1939 m. rugpjūčio 23 d. Maskvoje Vokietijos užsienio reikalų ministras J. Ribentropas ir TSRS užsienio reikalų liaudies komisaras V. Molotovas pasirašė gėdingąjį dokumentą, kuris panaikino Baltijos šalių, taip pat ir Lietuvos, nepriklausomybę ir slaptuose protokoluose Estiją ir ą priskiriant TSRS, o Lietuvą palikant Vokietijai. Rugsėjo 28 d. J. Stalinas ir A. Hitleris pasirašė antrąjį Vidurio Europos padalijimo aktą, pagal kurį Lietuva taip pat atiduota TSRS.

1989 m. rugpjūčio 23 d., prisimindamas Ribentropo-Molotovo paktą, atėmusį Baltijos šalių nepriklausomybę, Lietuvos Sąjūdis surengė akciją "Baltijos kelias". Akcijos metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai (apie 2 mln.) susikibdami rankomis sudarė gyvą grandinę per Baltijos valstybes, išreikšdami norą būti laisvais.

Kuršėnuose Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje už Tėvynę buvo aukojamos Šv. Mišios. Gausi šventės dalyvių eisena patraukė prie Vyčio paminklo, kur aidint Lietuvos valstybės himnui buvo pakelta Lietuvos valstybės vėliava, tylos minute pagerbti Lietuvos laisvės kovotojai. Prie Ventos upės rezistentų paminklo įvyko iškilmingas minėjimas. Susirinkusiems koncertavo Šiaulių rajono kultūros centro kolektyvai - choras "Tremties varpai", grupė "Tykiai", jaunimo ansamblis "Spalvotosios kreidutės".

Dalinausi prisiminimais apie išgyventas džiaugsmo akimirkas prieš 27 metus dalyvaujant Baltijos kelyje, išsakiau pasididžiavimą savo valstybe ir pasiryžimą dėl jos nuoširdžiai ir daug dirbti, kad mūsų valstybė stiprėtų, kad į ją norėtų sugrįžti išvykusieji, o renginio pabaigoje pakviečiau visus susikibti rankomis tarsi Baltijos kelyje ir padainuoti. Ventos upes pakrantėje nuskambėjo lietuvių liaudies dainą "Augo kieme klevelis"...

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11