Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Atstatytas ir pašventintas Tremtinių kryžius, sutvarkyta aplinka

2016-08-28

Kuršėnuose Kapų gatvėje, prie Šv. Jono krikštytojo bažnyčios 1990 m. birželio 14 d. buvo pastatytas Tremtinių kryžius 1941-1953 m. genocido aukoms atminti. Paminklo sukūrimo iniciatoriai - buvę tremtiniai A. Danilaitis, R. Fabijonavičius, J. Milaknis.

8 metrų aukščio paminklas buvo padarytas iš ąžuolo. Paminklo papėdėje išskobtos dvi lietuvaitės ir užrašytas tekstas: "Kristau, palaimink tremtinius, kalinius ir visus nekaltai žuvusius už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę". Autorius - šiaulietis tautodailininkas Petras Jakeliūnas.Paminklą 1990 m. birželio 14 d. iškilmingai pašventino Kuršėnų dekanas kunigas A. Arnašius. Paminklo priežiūra rūpinosi Kuršėnuose gyvenantys buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai.

Per 26 metus paminklas buvo paveiktas gamtinių sąlygų, todėl teko restauruoti, naujai padaryti kryžių. Šį sumanymą padėjo įgyvendinti kuršėniškis tautodailininkas Vaclovas Tamašauskas. Aplinką prie kryžiaus sutvarkyti padėjo dizaineriai Onutė Gedaminskienė, Domijonas Gedaminskas, Evaldas Valentinas, jiems talkino buvusių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovai, kiti kuršėniškiai. Šv. Mišias aukojo ir paminklą pašventino Kuršėnų klebonas, monsinjoras Vytautas Kadys.

Kalbėdama prie paminklo džiaugiausi, kad gražios iniciatyvos ne tik primena skaudžius mūsų tautos istorijos tarpsnius, verčia susimąstyti, įvertinti laisvės ir nepriklausomybės kainą, pagerbti žuvusiuosius, bet kartu ragina tvarkyti mūsų miesto viešąsias erdves. Į savanorišką darbą įsijungė tremtinių ir politinių kalinių sąjungos nariai, jų vaikai ir anūkai, džiaugiausi, kad galėjau kartu padėti įgyvendinti jų sumanymą, kad gražiai tvarkomų erdvių Kuršėnuose - daugėja.

" Gerieji jūsų darbai bus užmiršti rytoj -vis dėlto darykite gerus darbus! Tai, ką jūs kūrėte metais, gali būti sugriauta per trumpą laiką. - vis dėlto kurkite! Atiduodami pasauliui, ką turite geriausio, rizikuojate likti nuogi. -vis dėlto duokite tai, ką turite geriausio!" sakė Motina Teresė.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11