Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Vietos bendruomenių mugė Vilniuje

2016-09-03

"Litexpo" parodų ir kongresų centre įsikūrė vietos bendruomenės. Šventėje, dalyvavo per 200 bendruomenių. Mugėje bus pristatyta vietos bendruomeninių organizacijų ir vietos veiklos grupių veikla, regionų produktai, verslai, turistiniai maršrutai, edukacinės programos Lietuvoje ir užsienio valstybėse. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dalyvaudama šventėje akcentavo, kad bendruomenės yra ypač didelė valstybės jėga, kuri gali nuveikti išskirtinius darbus. O kad būti bendruomenės nariu reiškia ne tik įsipareigojimą, bet kartu ir galimybę keisti savo kraštą, prisidėti prie žmonių gerovės kūrimo ir aktyviai veikti gražinant savo šalį.

Lietuvos Respublikos Seimas 2016 metus paskelbdamas Vietos bendruomenių metais, siekė atkreipti dėmesį į tuos, kurie aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime, skleisti jų patirtį ir paskatinti kitus. Reikia padaryti dar labai daug, kad šiuo vardu paženklinti metai paskatintų žmones aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje, taptų bendruomenių klestėjimo pradžia. LR Seime veikia Bendruomenių ir pilietinės visuomenės parlamentinė grupė, kurios nare esu.

Bendruomenės daug nuveikė populiarindamos su kultūriniu paveldu susijusius amatus. Mugės metu galima buvo pasidžiaugti bendruomenių išradingumu. Tarptautinės vietos bendruomenių mugės metu vyko konferencija, kurioje mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutavo apie bendruomenės, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalinsis pilietinės visuomenės ugdymo patirtimi pasitelkiant bendruomenines organizacijas. Daug dėmesio buvo skiriama socialinio verslo plėtros galimybėms vietos bendruomenėse. Konferencijoje mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutavo apie miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą.

Vietos bendruomenių mugės metu buvo apdovanotos kūrybiškiausios, iniciatyviausios, patriotiškiausios ir labiausiai lyderiaujančios vietos bendruomenės bei vietos veiklos grupės iš visų Lietuvos apskričių. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 1800 vietos bendruomenių, įgyvendinančių kilnų tikslą - stiprinti ryšius tarp vietos gyventojų ir prisidėti prie valstybės gyvenimo gerinimo.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11