Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Prasmingai paminėtas Šiaulių miesto 780 - asis gimtadienis

2016-09-09

Šiaulių 780-ųjų įkūrimo metinių proga rugsėjo 7-10 dienomis aidėjo daugiau nei 40 pačių įvairiausių kultūros, meno, sporto ir kitokių Šiaulių dienų "Skambėk, Šiaulių žeme!" renginių. Džiaugiausi, galėdama daugelyje jų dalyvauti, didžiuotis žmonėmis, jų padarytais darbais ir nusiteikimu kurti, puošti, nuoširdžiai dirbti. Susitikimuose ir pokalbiuose buvo visko ir pasididžiavimo ir susirūpinimo dėl savo miesto - Šiaulių.

Pirmą kartą Šiauliuose buvo pristatytas Tarptautinis gatvės meno festivalis, viešose erdvėse atsirado daug meno kūrinių, žmonės galėjo stebėti gausybę spektaklių, klausytis įvairiausių stilių muzikos atlikėjų, dalyvauti sporto rungtyse.

Rugsėjo 7 d. Savivaldybės Posėdžių salėje vyko knygų šventė "500-osios knygos belaukiant", kurioje buvo pristatyta panorama "Istorinė Saulės žemė ir žmonės "Saulės deltos" leidiniuose". Per 25-erius veiklos metus Šiaulių krašto knygų leidėjų draugija "Saulės delta" jau išleido 490 knygų. Daug gražių istorinių akcentų šioje knygų šventėje išsakė Lietuvos kultūros fondo pirmininkas Hubertas Smilgys, prof. Vytenis Rimkus, Šiaulių miesto vicemeras Stasys Tumėnas. Jie kalbėjo apie Saulės mūšio ir Šiaulių reikšmę Lietuvai, apie išleistas knygas, kurios nėra saldūs romanai, o brandžios ir prasmingos, atspindinčios to krašto žmonių gyvenimus. Džiaugiausi galėdama jubiliejaus proga pasveikinti "Saulės deltos" kolektyvą ir ilgametę vadovę Jadvygą Kauneckienę, nes "Saulės deltos" išleidžiamos knygos įprasmina atsigręžimą į savo krašto praeitį, istorinio palikimo saugojimą ir dvasinių vertybių puoselėjimą. Renginyje taip pat dalyvavo knygų autoriai, leidėjai, literatūrologai, istorikai, rėmėjai, atlikėjai.

Šiaulių universiteto bibliotekoje įvyko prasminga mokslinė-praktinė konferencija "Ekonomika ir verslas: regiono problemos ir galimybės 2016", kurią organizavo Šiaulių universiteto Ekonomikos katedra drauge su partneriais: Šiaulių regiono ekonomistų asociacija, Šiaulių miesto savivaldybe, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmais, Šiaulių pramonininkų asociacija, kartu su kolegomis Seimo nariais Valerijumi Simuliku ir Arvydu Mockumi pasveikinome konferencijos dalyvius, klausėmės pranešimų.

Rugsėjo 9 d. Seimo nariai buvome pakvieti dalyvauti Signatarų alėjos Lieporių parke atidaryme, kur buvo pasodinti ąžuolai signatarų atminimui įamžinti. Pagerbti žmonės, vedę Lietuvą laisvės keliu. Signatarų alėja primins mieste gimusių ar išrinktų 1918 ir 1990 metų Nepriklausomybės aktų signatarų vardus ir pavardes dabarties bei ateities kartoms. 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašė keturi šiauliečiai: Mykolas Biržiška, Jonas Vileišis, Steponas Kairys ir Alfonsas Petrulis. 1990 metų Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą pasirašė šeši į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą Šiauliuose išrinkti signatarai: Kęstutis Lapinskas, Virgilijus Kačinskas, Donatas Morkūnas, Romualdas Ozolas, Algimantas Sėjūnas ir Mindaugas Stakvilevičius.

Vyko įspūdingas šventinis miesto pasveikinimas "Skambėk, Šiaulių žeme!" - iškilminga eisena, motorizuotų transporto priemonių pasirodymas žemėje ir danguje bei koncertas.

Mero padėkos vakare Šiaulių miesto Garbės piliečio vardo suteiktas Jo Ekscelencijai Prezidentui Valdui Adamkui.

Visas dienas Vilniaus g. pėsčiųjų bulvare vyko mugė, prie savivaldybės aikštėje buvo įsikūręs politinių partijų miestelis. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai džiugino praeivius ne tik alpakomis, balandžių bei kitokių paukščių ir gyvūnų paroda, bet ir prasmingais pokalbiais.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11