Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Tarnystė Lietuvai reikalauja žinių ir patirties

Pokalbis su Seimo nare Rima Baškiene
2016-10-18

Rinkimų į Seimą pirmo turo rezultatai geri ne tik Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, kuri, tikimasi, dirbs valdančiojoje daugumoje, bet ir Jums asmeniškai - Kuršėnų-Dainų rinkimų apygardoje už Jus balsavo 9060 žmonių. Gavote 4 kartus daugiau balsų už antroje vietoje likusį Jūsų konkurentą. Kas lėmė tokius rezultatus?

Visų pirma, nuoširdžiai dėkoju rinkėjams. Tai didžiulis mano darbo įvertinimas ir dar didesnis įpareigojimas. Tai penktas pagal didžiausią rinkėjų pasitikėjimą vienmandatėje apygardoje rezultatas Lietuvoje. Man pritrūko tik kelių šimtų balsų, kad būčiau išrinkta jau pirmo rinkimų turo metu, nes šioje rinkimų apygardoje atsirado apie 1500 negaliojančių biuletenių.

Meilė žmonėms ir darbui, pasiaukojimas, atsakomybė, pareigingumas, morali politika yra nuolatiniai mano gyvenimo palydovai. Visa tai bei parlamentinio darbo patirtis lėmė, kad esu tarp aktyviausių Seimo narių (esu 12-ta iš 141 Seimo nario pagal mano pateiktus ir jau priimtus įstatymus, esu penkta - pagal pateiktus pasiūlymus, surengiau daug konferencijų, 294 kartus kalbėjau Seimo posėdžiuose), sprendžiau tūkstančių žmonių problemas, dalyvavau šimtuose renginių ir susitikimų. Visą informaciją apie savo darbą nuolat skelbiu internetiniame puslapyje: www.rimabaskiene.lt ir tai paneigia bet kokius mano oponentų teiginius, kad nieko nenuveikiau.

Darbas Seime - tai pasiaukojanti tarnystė Lietuvai ir žmonėms, kuri reikalauja žinių ir patirties, atsakingo pasirengimo šiam darbui, nes tapus Seimo nariu - mokytis jau nėra kada, reikia iš karto dirbti. Manau, kad kandidatui į Seimo narius turėtų būti keliami aukšti kvalifikaciniai reikalavimai. Rekomenduotina padirbėti bent jau savivaldybės tarybos nariu ar Seimo nario padėjėju, nes mačiau, kaip sunkiai Seime sekasi visiškiems politikos naujokams. Taip pat nemanau, kad kandidato žinomumą ir jo gerus darbus atspindi tik gausus didelių stendų kiekis rinkimų apygardos teritorijoje.

Rinkimų metu Jus reitingavo net 41806 žmonės, tai rodo, kad esate žinoma ir vertinama Lietuvoje, pagal partijos sąrašą tapote Seimo nare. Jūsų konkurentas socialdemokratas Gintautas Sitnikas gavo tik 947 reitingavimo balsus, tai yra 44 kartus mažiau nei Jūs. Kuo skiriasi Seimo nario darbas išrinkus jį pagal partijos sąrašą ar vienmandatėje apygardoje ir kodėl tai yra svarbu?

Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, visi Seimo nariai yra lygūs, tačiau realiai skirtumas yra didžiulis. Išrinktas pagal partijos sąrašą Seimo narys neturi konkrečios apygardos, jis tiesiogiai neatstovauja savo krašto žmonėms. Tai daug lengviau, bet aš niekada nesirinkau lengvesnio darbo, nes dirbti ne tik Lietuvai, bet ir savo kraštui yra ypatinga pareiga. Manau, kad visi Seimo nariai turėtų būti renkami tik tiesiogiai, nes rinkėjai galėtų geriau pasirinkti ir taip išrinktas Seimo narys būtų labiau atskaitingas savo rinkėjams. Deja, to vis nepavyksta įteisinti. Teiginys, kad išrinkus vienmandatėje apygardoje kitą asmenį, šis kraštas turės du Seimo narius - nėra tiesa: du ant vienos kėdės nesėdi. Daugelį metų nuoširdžiai dirbau Šiaulių rajono žmonėms, o po keistai perbraižytų rinkimų apygardų, išrinkdami mane Kuršėnų-Dainų rinkimų apygardos Seimo nare, tuo galės įsitikinti ir šiauliečiai. Esu įsitikinusi, kad sugebėsiu geriau atstovauti savo rinkėjams, negu mano konkurentas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tik turėdama daugiau savo atstovų Seime, galės įgyvendinti numatytus pokyčius, kurių labai reikia, kad politikoje būtų daugiau vertybių ir teisingumo, kad Lietuvos piliečiai gyventų saugiai, oriai ir laimingai savo šalyje. Abejoju, ar pokyčiai įvyks, jei teisę formuoti daugumą vėl turės tos pačios partijos.

Prieš balsuodami, atsakykime sau į klausimą: koks ir kokios partijos kandidatas Jums atstovaus geriausiai? Tikiu, kad oponentų šiuo metu pilamas purvas ant Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų nepakeis Jūsų nuomonės. Vertinkite kiekvieno padarytus darbus. Nuoširdžiai kviečiu - spalio 23 d. ateikite į rinkimus!

Kalbėjosi Miglė Savukaitė

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11