Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Genovaitės Jacėnaitės atminimo popietė Vilniuje

2016-10-19

Keturiolika metų Vilniuje veikia "Kuršėniškių klubas". Jis subūrė Kuršėnuose gimusius ar su šiuo miestu susijusius vilniečius.

Šiais metais Kuršėnai ir visa Lietuvos kultūros bendruomenė neteko iškilios asmenybės keramikės, Kuršėnų mieto garbės pilietės, docentės Genovaitės Jacėnaitės, kurios atminimas pagerbtas klubo surengtoje popietėje. Pasidžiaugta išleista jos atsiminimų knyga "Kas lieka širdyje...", kurią išleido "Žuvėdros" leidykla, o prie knygos gimimo labiausiai prisidėjo buvęs kuršėniškis Stasys Lipskis. Lietuvos dailės muziejuje susirinko gausus būrys Genovaitę Jacėnaitę pažinojusių žmonių, buvusių kuršėniškių, meno ir kultūros veikėjų.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Laimutė Varkalienė paskaitė keletą ištraukų iš ką tik išėjusios knygos "Kas lieka širdyje...". Filmuotame siužete pristatyti štrichai Genutės Jacėnaitės portretui, kuriuose parengė Savivaldybės Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis. "Kuršėniškių klubo" pirmininkas Stasys Lipskis teigė, jog žinoma Lietuvos dailininkė keramikė Genovaitė Jacėnaitė savo knygoje apžvelgė nueitą kūrybinį kelią, plačiai ir vaizdingai pasakoja apie savo vaikystę ir jaunystę Kuršėnuose, apie studijas bei darbą Lietuvos dailės institute, šalia ją supančius žmones.

Atsiminimais apie Genovaitę Jacėnaitę dalinosi jos bendražygiai, meno ir kultūros žmonės - rašytojas Vytautas Kirkutis, dailininkas Juozas Adomonis, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, dailininkas Antanas Kmieliauskas, etnologas Libertas Klimka, dukterėčia Ramunė Žalpienė ir kiti.

Sveikindama rašytoją Stasį Lipskį su išleista knyga Seimo narė Rima Baškienė prisiminė gražias bendravimo su Genovaite Jacėnaite akimirkas, išreiškė viltį, kad požiūris į kultūrą ir kuriantį žmogų keisis ir knygų gimimui, jų skaitymui bus skirtas deramas dėmesys. Kuršėnų meno mokyklos atlikėjai - Deimantė Aušbikavičiūtė, Agnė ir Simona Balčiūnaitės, Lina Jaroševienė ir Danutė Streckienė, susirinkusius džiugino dainomis. Šiaulių rajono kultūros centro direktorė etnologė Jovita Lubienė pakvietė visus padainuoti neoficialų Kuršėnų himną "Ten kur Venta..."

(Parengta pagal Šiaulių rajono savivaldybės informaciją)

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11