Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Naujai išrinkti Seimo nariai siūlo nenuomoti mašinų už parlamentinei veiklai skirtas lėšas

2016-11-08

Naujai išrinkti Seimo nariai, priklausantys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS), kreipėsi į Seimo kanclerę Daivą Raudonienę, prašydami pakeisti Aprašą, reglamentuojantį Seimo narių parlamentinei veiklai skirtų lėšų naudojimą, kad šios lėšos nebūtų naudojamos automobilių nuomai. Naujai išrinktų Seimo narių įsitikinimu, tokia automobilių nuoma pažeidžia teisingumo principą, o taip pat dažnai susilaukia pagrįstos visuomenės ir žiniasklaidos kritikos.

Seimo narės Rimos Baškienės rašte Seimo kanclerei prašoma parengti Aprašo pataisas ir jas svarstyti artimiausiame Seimo naujosios valdybos posėdyje, o Seimo narius įspėti apie galimus pakeitimus, kad jie nesuskubtų sudaryti sutarčių dėl mašinų nuomos, mokant už jas lėšomis, skirtomis parlamentinėms išlaidoms, kaip tai buvo leidžiama besibaigiančios kadencijos Seimo nariams.

LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio teigimu, naujai išrinktų Seimo narių noras atsisakyti valstybės lėšų naudojimo transporto nuomai yra labai sveikintinas ir rodo atsakingą jų požiūrį į Seimo nario darbą: "Tai, kad valstybės lėšų nebus galima naudoti Seimo narių transporto nuomai, yra tik pirmasis mūsų žingsnis, užtikrinant sąžiningą parlamentinių lėšų naudojimą. Jau rengiame Seimo Statuto pataisas, kuriomis bus siaurinamos tarnybinių automobilių naudojimo sąlygos, Seimo Pirmininko pavaduotojams nebus skiriami tarnybiniai automobiliai su vairuotojais, o savo pareigų atlikimui jie, kaip ir visi Seimo nariai, galės naudotis Seimo transporto paslaugomis pagal nustatytą tvarką, mažinsime Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių ir siūlysime kitus pakeitimus."

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11