Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Akcija "Maltiečių sriuba" vyko ir Šiauliuose

2016-12-10

Gruodžio 10 d. Šiauliuose prekybos centre "Saulės miestas" vyko "Maltiečių sriubos" akcija. Prie prekybos centro įrengtose palapines miestiečiai buvo kviečiami prisijungti prie akcijos, vaišinami gardžia sriuba. Prekybos centre, prie Kalėdinės eglutės vyko 3 valandų koncertas, kuriame skambėjo dainų autorės ir atlikėjos Lauros Remeikienės ir jos vadovaujamos vokalinės grupės " Lauros studija ", " Juventos " progimnazijos jaunųjų atlikėjų ir eilės kitų garsių kolektyvų atliekamos dainos.

Lietuvos maltiečiai visoje šalyje prieš Kalėdas organizuoja "Maltiečių sriubos" akciją, kurios metu pasakoja apie šios organizacijos globojamus senolius, renkamos lėšos maltietiškos sriubos lėkštei. Dviem tūkstančiams trims šimtams savo globotinių maltiečiai savanoriai už paaukotas lėšas ištisus metus nuveža įvairaus karšto maisto.

Maltos ordinas - jau daugiau nei 900 metų veikianti labdaros organizacija ragina pasaulio žmones nenusigręžti nuo tų , kurie dėl senatvės tampa neįgalūs ir nebepastebimi. Maltos ordino esmę atspindi suverenios tarptautinės bendruomenės statusas, kuri iki šių dienų laikosi tų pačių svarbiausių principų - puoselėti tikėjimą ir tarnauti vargstantiems. Maltos ordinas palaiko diplomatinius santykius su daugeliu Europos valstybių, taip pat ir Lietuva.

Maltos ordino pagalbos tarnybą dar 1991 m. Lietuvoje įkūrė Vokietijos maltiečiai, kurie jau nuo 1990 m. siuntė humanitarinę pagalbą Lietuvos ligoninėms, senelių namams, steigė labdaros valgyklas, socialinės pagalbos bei vaikų dienos centrus. Istorinė atmintis byloja, kad r XVII amžiaus pradžioje, kai Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei buvo iškilusi musulmoniškų kraštų puldinėjimo grėsmė, didikų - Radvilų, Pacų, Ostrogiškių - šeimos pasikvietė į savo valdas Maltos ordino riterius turtui ir žmonėms apginti. Praėjus užpuolimo grėsmei, vienuoliams riteriams buvo leista užsiimti švietėjiška veikla, gydyti ir slaugyti ligonius. Radvilų giminės atžalos brangina su Maltos ordinu susijusią protėvių istoriją, kurią ir mūsų dienomis tęsia Varšuvoje gyvenantis, savo lietuvišką kilmę pabrėžiantis Maltos ordino riteris Maciejus Radvila.

Akcija "Maltiečių sriuba" skatina jautrumą, gailestingumą ir norą padėti kitiems. Kalbėdama šios akcijos metu išsakiau viltį, kad šios kadencijos LR Seimas aktyviau dirbs, mažindamas socialinę atskirtį ir spręsdamas savo piliečių problemas. Išreiškiau nuoširdžią padėką šios akcijos organizatoriams ir visiems geros valios žmonėms.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11