Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Betliejaus taikos ugnis atnešta į LR Seimą

2016-12-22

Kasmet lapkričio pabaigoje vienas vaikas iš Austrijos įžiebia žibintą nuo liepsnojančios amžinosios ugnies. Nuo šio žibinto pridegamas kitas, antras, trečias - ir ugnis, virtusi dalijimosi, draugystės ir taikos simboliu, keliauja iš rankų į rankas, iš valstybės į valstybę, automobiliais, traukiniais, net lėktuvais, pasklinda po globos namus, labdaros įstaigas, ligonines ar tiesiog miestų aikštėse dalijama su ramybės ir taikaus sambūvio palinkėjimu.

Įžiebti liepsnos austrai keliauja į Betliejų, todėl ši kasmetinė, nuo 1986 m. vykstanti, socialinė akcija yra įgijusi Betliejaus taikos ugnies vardą. Betliejaus taikos ugnis šiemet per pasaulį nešama su mintimi "Taika patinka - visi geros valios žmonės jungiasi į tinklą", tradiciškai Lietuvoje dalijama skautų ir ateitininkų organizacijų. Abu judėjimai glaudžiai susiję su jaunų žmonių ugdymu būti veikliais visuomenės nariais. Taika prasideda nuo nedidelių darbų, kurie išauga vienybės dėka. Taikos užuomazgos - kai žmonės išmoksta sutarti vieni su kitais, kad ir kokie skirtingi būtų; kai imama suprasti, jog kiekvienas geras darbas - tai žingsnis šviesesnio pasaulio link; ir galiausiai, kai suvokiama, kiek daug galima pasiekti, kai bendradarbiauti imasi tūkstančiai žmonių.

Geros valios darbą skautai ir ateitininkai kviečia padaryti kiekvieną, kuriam įteikiama Taikos ugnies žvakutė. Šiemet Betliejaus taikos ugnis į Lietuvą atkeliavo 2016 m. gruodžio 14 d. ir pasklido po Lietuvą.

Šiandien Taikos ugnis atkeliavo į Seimą, kurią Dalios Tarailienės vadovaujami atnešė jaunieji skautai ir ateitininkai. Seimo nariai išklausė sveikinimo žodžius. Ji iškilmingai perduota seimo pirmininkui Viktorui Pranskiečiui ir pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei.

( informacija iš puslapio www.bernardinai.lt )

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11