Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Aptarta Lietuvos automobilių kelių direkcijos veikla

2017-01-04

Susitikime su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriumi Egidijumi Skrodeniu aptarta direkcijos veikla. Kalbėta apie būtinybę efektyvinti valstybės investicijų veiklą, daugiau dėmesio skirti regionų plėtrai, užtikrinti saugumą keliuose. Buvo akcentuota, kad dėl iki birželio mėnesio pratęstos pridėtinės vertės mokesčio lengvatos šildymui, kuri bus kompensuojama iš Kelių fondo, kelių tvarkymo programa nenukentės, nes bus dengiama iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos sutaupytų lėšų. Šie sutaupymai atsiras dėl kelių direkcijos vykdomos skaidrumo politikos.

Tvarkymo darbai keliuose vyks, tam bus naudojamos sutaupytos lėšos. 105 mln. eurų viešuose pirkimuose sutaupiusi direkcija skirs programų įgyvendinimui ir skubiems kelių tvarkymo darbams. Šiemet bus išasfaltuota tiek, kiek planuota - apie 600 kilometrų žvyrkelių. Šie darbai yra būtini vertinant infrastruktūros gerinimo reikšmę regionų plėtrai. Dalis bendruomenių galės saugiai pasiekti namus asfaltuotais keliais ir gyventi švarioje aplinkoje. Būtina spręsti ir tobulinti saugaus eismo infrastruktūrą, siekiant apsaugoti žmones. Didelis dėmesys bus skiriamas Europos keliui E67, t. y. tarptautiniam greitkeliui "Via Baltica".

2017 m. planuojama nutiesti, rekonstruoti ar suremontuoti ne mažiau kaip 1 tūkst. kilometrų valstybinės reikšmės kelių. Kelio dangos paviršiaus tvarkymo darbai numatomi ruožuose, kurių bendras ilgis siekia 400 km (2016 m. - 290 km), taip pat rekonstruoti ar suremontuoti per 60 km magistralinių ir krašto kelių. Planuojama pradėti magistralei "Via Baltica" priklausančio Panevėžio aplinkkelio pirmojo ruožo (nuo 0 iki 10,53 km) rekonstrukcijos darbus. Šiais metais taip pat numatoma tęsti žvyrkelių asfaltavimo programas bei toliau vykdyti valstybinę saugaus eismo programą.

Džiugina Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo pastangos efektyvinti kelių priežiūros sistemą. Toks jo požiūris garantuoja efektyvias investicijas ir visuomenės pasitikėjimą valstybe.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11