Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Neeilinė sesija - vaiko teisių apsaugos įstatymų svarstymui

2017-01-28

Nesibaigiančios problemos vaiko teisių apsaugos srityje padiktavo būtinybę tik šiam klausimui skirti atskirus Seimo posėdžius, todėl vasario 14 d. (galimai ir 15 d.) rengiama neeilinė Seimo sesija.

Aiškinantis Kėdainiuose įvykusio šiurpus keturmečio berniuko nužudymo atvejį, išryškėjo daugelio institucijų darbo ir teisės aktų spragos. Galima jau kitą savaitę surengti labai skubų neeilinį posėdį ir žvelgiant į praeitį kaltinti vieni kitus, kalbėti apie problemą, tačiau akivaizdu, kad vien kalbėjimo ir mitingų bei pavienių sprendimų neužtenka. Būtinas sistemiškas problemos sprendimas, kuris reikalauja visų institucijų susitelkimo. Turi būti pateikti įstatymų projektai ir darbo tvarkos, kurios veiktų ir neleistų pasikartoti tokiems nežmoniškiems atvejams.

Siekiant efektyviai spręsti šią problemą, būtinos Kėdainių savivaldybėje atlikto šios nelaimės tyrimo išvados, taip pat policijos ir prokuratūros veiksmų vertinimas, socialinės apsaugos ir darbo bei kitų ministerijų išvados dėl neefektyvių poįstatyminių aktų. Turi būti parengti konkretūs pasiūlymai bei įstatymų projektai ir, žinoma, nuoseklus veiksmų planas Vaiko teisių apsaugos užtikrinimui. Tai bus padaryta greitai, atsakingai ir apgalvotai. Neeilinėje sesijoje vasario 14 d. svarstysime jau parengtus vaiko teisių apsaugos įstatymus.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11