Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Pasitarimas Šiaulių universitete

2017-01-30

Šiaulių universitete surengtame Šiaulių universiteto vadovų ir Seimo Šiaulių krašto bičiulių grupės susitikime buvo diskutuota dėl universitetinių studijų Šiauliuose ir Šiaurės Lietuvos regione ateities perspektyvų.

Šiaulių universiteto rektoriaus prof. Donato Jurgaičio nuomone, Šiaulių universitete per pastaruosius keletą metų įvyko daug pasikeitimų. Pagal finansavimą tarp keturiolikos Lietuvos valstybinių universitetų Šiaulių universitetas yra dešimtas arba vienuoliktas, tačiau pagal Lietuvos reitingus - aštuntas. Šiaulių universitetas sugebėjo įrodyti, kad universitetas turi savo poziciją tarp Lietuvos universitetų ir gali rinkos sąlygomis dirbti, prikviesdamas užsienio ir Lietuvos studentų. Šiaulių regione turi išlikti universitetas, o ne fakultetas. Šiaulių universitetas rengia konkrečius pasiūlymus dėl savo ateities.

Susitikime buvo akcentuota, kad vienas iš pagrindinių aukštojo mokslo politikos trūkumų - tai šeštos kategorijos diplomai, kuriuos gali gauti ir aukštųjų universitetinių mokyklų, ir kolegijų absolventai. Į universitetines studijas įstojimo balas yra 3, o į kolegines - tik 1,6, o diplomą gauna tą patį. Viešojoje erdvėje yra nepelnytai pateikiama prasta nuomonė apie universitetą.

Akcentuota, kad iki vasario 10 d. bus parengtas ir pateiktas Vyriausybei perspektyvinių veiksmų planas. Pagrindinės stipriosios Šiaulių universiteto kryptys turėtų būti švietimas ir ugdymas. Mokytojų Šiaurės Lietuvos regionui labai reikia. Šiandien Lietuvoje mokytojus rengia net 19 institucijų - universitetų ir kolegijų. Kita kryptis - IT, ekonomikos, viešojo administravimo specialistai. Šiaulių universitete yra gerai išvystyta ir sėkmingai akredituota universitetinių studijų grandis - Tęstinių studijų institutas, sėkmingai vykdantis tęstines studijas, darbuotojų perkvalifikavimą.

Susitikime kalbėjo Šiaulių universiteto tarybos pirmininkas R. Vaštakas, Šiaulių miesto mero Artūro Visockas. Šiaulių pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidento ir Šiaulių universiteto tarybos nario Vidmanto Japerto teigimu, didelė problema yra valstybinės politikos nebuvimas, įvedus studijų krepšelius, pastūmėjo universitetus į nuožmią konkurencinę kovą, o Šiaulių universitetas per pakankamai ilgą laiką neišsigrynino, kur jo yra stipriosios pusės.

Savo nuomonę dėl Šiaulių universiteto ateities išsakė Seimo nariai: Algirdas Butkevičius, Viktorija Čmilytė, Valius Ąžuolas, Stasys Tumėnas, Arūnas Gumuliauskas, Vitalijus Galius, Valerijus Simulik, Rima Baškienė, sakydami, kad geras sumanymas yra bendradarbiauti su Panevėžiu, nes tuo pagrindu galėtų būti atskiras mokslo klasteris Šiaurės Lietuvoje. Galvojant apie regionų plėtrą tam galėtų būti numatyta atskira finansavimo programa, parengtos bendros kokybiškos studijų programos, išplėstas bendradarbiavimas su užsienio universitetais, aktyvesni studentų mainai, didesnis užsienio studentų pritraukimas. Apie galimus universitetinių studijų Šiaurės Lietuvoje sprendimų būdus turi būti skubiai parengtas aiškus ir konkretus veiksmų planas.

Parengta pagal Šiaulių universiteto informaciją ← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11