Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Diskusijos sveikatos apsaugos ir priklausomybių klausimais

2017-02-10

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, viceministrė Gintarė Šakalytė, Premjero patarėjas Paulius Gradeckas, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė, Seimo nariai Valerijus Simulik, Stasys Tumėnas, Arūnas Gumuliauskas, Valius Ąžuolas, Vitalijus Gailius. Vizito tikslas - susipažinti su ligoninės veikla, aptarti esamą situaciją ir problemas. Medicinos direktorė, laikinai einanti generalinio direktoriaus pareigas, Vaiva Makštutienė pristatė praėjusių metų ligoninės veiklą. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirba 2308 žmonės (iš jų - 1033 slaugytojos ir 329 gydytojai). 2016 metais gydėsi 41 tūkstantis 940 žmonių, o dar 200 tūkstančių pacientų gavo gydytojų konsultaciją. Čia yra gydomi žmonės iš visos Šiaulių apskrities (54 procentai ligoninės pacientų yra ne Šiaulių miesto gyventojai). Ligoninės vadovė akcentavo būtiną infrastruktūros modernizavimą, ypač konsultacinės poliklinikos statybą, naujos įrangos įsigijimo būtinybę, jaunų specialistų pritraukimą bei atlyginimų didinimą.

Apžiūrėtas ypač daug naujovių pastaruoju metu įdiegęs Širdies ir kraujagyslių centras Rentgenochirurgijos ir neinvazinės diagnostikos skyriuje, kuriam vadovauja intervencinė kardiologė Aušra Dambrauskaitė, apžiūrėtas prieš dvejus metus renovuotas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius, Konsultacijų poliklinika, dirbanti ypač sudėtingomis sąlygomis. Chirurgijos korpuso didžiojoje salėje susitikimo dalyviai dalyvavo Šv. mišiose, skirtose Pasaulinei ligonių dienai paminėti. Mišias aukojo Šiaulių vyskupas E. Bartulis. Lankėmės Moters ir vaiko klinikoje, kur apžiūrėjome priėmimo, skubiosios diagnostikos ir intensyviosios slaugos skyrių, Vaikų ir paauglių psichiatrijos skyrių, Vaikų ligų skyrių bei renovuoti planuojamą Vaikų konsultacijų polikliniką.

Spaudos konferencijoje ministras A. Veryga akcentavo konsultacinių erdvių problemą, kur žmonės tiesiog netelpa. Būtent ten medikams yra sudėtingiausia dirbti. Minėta, jog ligoninėms sudėtinga yra privilioti specialistus ten, kur didžiausi srautai. Kaip problemą ministras įvardino tai, kad ligoninė neturi nuolatinio vadovo ir, kad būtina ieškoti būdų ir sprendimų į ateitį, kaip sureguliuoti teisinę bazę, kad gydymo įstaigos bei Sveikatos apsaugos ministerija netaptų situacijų įkaitais, kai žmonės, turintys problemų su teisėsauga, ilgą laiką yra tik nušalinami nuo pareigų.

Daug pastebėjimų buvo išgirsta ir išsakyta lankantis Šiaulių priklausomybės ligų centre ir Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namuose.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11