Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Priimtas NVO kreipimasis "Užtikrinkime saugią vaikystę kiekvienam vaikui"

2017-02-14

Vasario 14 d. vyko Seimo neeilinė sesija, skirta Vaiko teisių apsaugos klausimams svarstyti. Dar prie prasidedant Seimo posėdžiui, peticiją, raginančią uždrausti visų rūšių smurtą prieš vaikus, kurią pasirašė per 30 tūkst. asmenų, nevyriausybinių organizacijų atstovai įteikė Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui ir jo pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei. Pastarieji nuoširdžiai padėkojo už iniciatyvą ir paramą rengiant įstatymų pataisas.

Peticijoje buvo reikalaujama aiškaus įstatymo, kuris apibrėžtų ir draustų fizinį, psichologinį, seksualinį smurtą ir nepriežiūrą. Visuomenės atstovai siekė, kad šeimoms, susiduriančioms su sunkumais auklėjant vaikus, būtų teikiama profesionali pagalba, o valstybinių tarnybų darbuotojai mokėtų laiku atpažinti ir įvertinti smurto prieš vaikus rizikos veiksnius. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos, kaip teigiama peticijoje, yra pirmas, bet ne paskutinis žingsnis, kurį privalome žengti norint iš esmės pakeisti vaikų apsaugos sistemą. Peticija siekiama atkreipti dėmesį ir į prevencinių priemonių poreikį.

Pozityvi tėvystė, pagarba ir pasitikėjimas, besikeičiantys tarpusavio santykiai šeimose - štai ko reikia, kad mūsų valstybėje būtų kuo mažiau smurto. Nevyriausybinių organizacijų atstovai išreiškė viltį, kad Vaikų teisių apsaugos įstatymai bus priimti.

Vasario 14-oji įėjo į istoriją kaip meilės vaikams diena, kai buvo apibrėžtas ir uždraustas bet koks smurtas. Seimas šį įstatymą priėmė vienbalsiai.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11