Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

XVIII -oji Knygų mugė džiugino knygų ir jų bičiulių gausa

2017-02-24

Dalyvaudama Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančioje Vilniaus knygų mugėje, džiaugiausi lankytojų gausa, knygų įvairove, prasmingais čia organizuojamais renginiais. Šventės atidaryme LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo: "Tai, ko gero, pati gražiausia ir didžiausia šventė visiems - nuo mažiausio iki vyriausio. Ši šventė ateina beveik su pavasariu, kada nuolat aplink viskas keičiasi ir bunda, ateina kartu su knyga, ateina kartu su kūryba, su viskuo, kas mus pakylėja, ko laukiame kiekvienais metais".

Vilniaus knygų mugės tema - lietuviški ženklai pasaulyje, kaip akcentas, kad labai daug lietuviškų vardų garsina Lietuvą pasaulyje. Tai - mūsų žmonės, išsibarstę po įvairius žemynus, savo kūryba, atradimais turtinantys ir kitų šalių kultūrą, mokslą. Knygų mugėje vyksta prasmingi kultūriniai mainai. Šiųmetinėje mugėje laukiama svečių iš 15 užsienio šalių. Suplanuota per 400 kultūrinių renginių.

Spalvingoje Vaikų literatūros salėje pristatomos Lietuvos ir užsienio leidėjų knygos, skirtos vaikams ir paaugliams, jiems sumanyta daug renginių. Lietuvos radijas ir televizija tiesiogiai iš Forumo - LRT studijos transliuoja radijo laidas, filmuoja renginius ir interviu su rašytojais, menininkais. Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA kviečia į muzikinę mugės erdvę, kurioje savo naujausius albumus pristato ir diskutuoja garsūs Lietuvos muzikantai. Literatų svetainėje skaitomos eilės ir skamba muzika. Veikia bibliotekų erdvė - tai dar viena Lietuvos bibliotekininkų sukurta skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė.

Įvairūs renginiai ir galimybė čia sutikti kūrėjus, kultūros ir mokslo šviesulius, džiugino lankytojus. Mugės atidaryme kalbėjęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius išsakė mintį, jog netrukus 700-ąjį jubiliejų minėsiantis Vilnius, kuris yra daugiausiai knygų vienam gyventojui leidžiantis miestas, galėtų tapti Pasaulio knygų sostine.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11