Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikimas su žemdirbiais

2017-03-07

Šiaulių rajono savivaldybės salėje įvyko Žemės ūkio ministro Broniaus Markausko ir ministerijos atstovų bei Seimo narių susitikimas su Šiaulių rajono žemdirbiais.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras ir Žemės ūkio skyriaus vedėja Emilija Rimeikienė pristatė Šiaulių rajono žemės ūkio situaciją ir pateikė pagrindinius statistinius rodiklius.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas susitikime pabrėžė, kad tokių susitikimų tikslas yra ne tik pristatyti savo, kaip ministro, darbo perspektyvas, bet ir pasitarti su žemdirbiais dėl priemonių ir būdų, kuriais norima siekti geresnių rezultatų. Iš Europos Sąjungos į Lietuvos žemės ūkį investuota 23 mlrd. Eurų ir šiandien dar nėra aišku koks bus naujas finansinis laikotarpis. Skirtumai tarp ES šalių finansavimo mažėja, bet abejotina, kad jie taps tolygūs. Pasak ministro, svarbu didesnį dėmesį skirti eksportui. Jo susitikimai su Kinijos, Japonijos ir kt. šalių verslo atstovais leidžia tikėtis naujų rinkų mūsų šalyje gaminamai produkcijai. Ukrainos ar kitų šalių pagaminama produkcija sukelia konkurenciją, todėl Lietuvos žemdirbiai turi būti sumanūs ir kurti mišrius ūkius. B. Markauskas pabrėžė, kad dirbant žemės ūkio srityje prognozuoti kainas ir sąlygas darosi sunku ne tik dėl aplinkos veiksnių bet ir dėl geopolitinės situacijos. Briuselyje vykusiame žemės ūkio ministrų pasitarime buvo išsakytos įžvalgos, kad šalys narės turėtų žymiai daugiau laisvės priimant sprendimus, kad būtų suvienodinti reikalavimai tiesioginėms išmokoms gauti.

Ministras minėjo, kad norima sutrumpinti paramos paraiškų administravimo laiką. Kaip neišvengiamą išeitį ministras mato kooperatyvų, kooperatinių bendrovių kūrimosi. Susitikime buvo akcentuotas nepakankamas melioracijos įrenginių priežiūros finansavimas, buvo atsakyta į gausius žemdirbių klausimus apie UAB "Gyvulių produktyvumo kontrolė" likimą, apie medžioklės įstatymo pakeitimus ir kt.

Kalbėdama susitikime pasidžiaugiau ministro B. Markausko pasiryžimu lankytis Lietuvos rajonuose ir susitikti su žemdirbiais, pristačiau numatomus būsimos pavasario sesijos Seime darbus ir prioritetus.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11