Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Seimo valdybos susitikimas

2017-03-08

Prieš prasidedant Seimo pavasario sesijai Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje susitiko su Seimo valdybos nariais ir aptarė sesijos darbų programą. Prezidentė ragino ryžtingai priimti sprendimus stiprinant valstybės saugumą, priimti Darbo kodeksą, atsakingai vykdyti valstybinių įmonių Registrų centro, "Lietuvos geležinkelių", urėdijų, kelių priežiūros pertvarką siekiant jų efektyvumo ir skaidrumo, mažinti alkoholio prieinamumą ir atpiginti vaistus, apgalvotai pertvarkyti švietimo sistemą, mažinti socialinę atskirtį. Prezidentė akcentavo: " Mes neturime siekti automatiškai mažinti universitetų skaičių, o turime siekti kokybiško ir konkurencingo aukštojo mokslo." Valstybės vadovė paragino per Seimo pavasario sesiją išspręsti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos bei Vyriausiosios rinkimų komisijos didesnio efektyvumo bei depolitizavimo klausimus ir pareiškė viltį, kad Lietuvai būtinas reformas parems ne tik valdančiosios koalicijos, bet ir opozicijos frakcijų nariai. Tam pritarė ir opozicijos atstovė, valdybos narė Irena Degutienė, teigdama, kad " TS-LKD frakcija pasirengusi būti konstruktyvia opozicija, kuri ne tik aktyviai ir nuosekliai vykdo konstitucinę parlamentinę priežiūrą, bet kartu remia ir svarbių sprendimų Lietuvai priėmimą."

Susitikimo metu padėkojau Prezidentei ir jos patarėjams už konstruktyvų bendradarbiavimą su Seimu, patikinau, kad Seimo rudens sesijoje jos pateikti įstatymų projektai dėl vaikų teisių apsaugos tobulinimo, galiausiai sulaukus Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadų, bus svarstomi ir priimami jau ateinančią savaitę. Pritariau būtinybei informuoti visuomenę apie visus numatomus ir priimamus įstatymus ar būsimas reformas.

Seimo pavasario sesijai Prezidentė pateikė per 30 įstatymų projektų, susijusių su skaidrumo užtikrinimu ir viešojo sektoriaus pertvarka, vaikų interesų apsaugos ir socialinio saugumo didinimu, korupcijos mažinimu ir atsakomybės už finansinius nusikaltimus griežtinimu.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11