Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Tautiškumą puoselėjanti tautodailės paroda Šiauliuose

2017-03-18

Šiaulių dailės galerijoje respublikinė tautodailės darbų paroda "Lietuvių liaudies tekstilės ornamentika tautodailininkų kūryboje", skirta tautinio kostiumo metams, sukvietė daug kūrėjų ir parodos lankytojų. Parodoje per 1060 savo darbų pristatė 262 tautodailininkai.

Į parodą susirinkusius svečius pasitiko "Margulio" ansamblis. Parodoje eksponuojama vaizduojamoji ir taikomoji dailė, paprotinis menas, Lietuvos regionų (žemaitiški, aukštaitiški, suvalkietiški, dzūkiški, Klaipėdos krašto) tautiniai kostiumai, kuriuos išaudė tautodailininkė iš Žemaitijos, Gargždų miestelio Zita Paulikienė. Tautinio kostiumo dalis (siuvinėtas prijuostes, skareles, pintas juostas ) eksponavo tautodailininkės iš Aukštaitijos ir Žemaitijos. Parodoje buvo eksponuojamos ir žieminio tautinio kostiumo dalys : megztos pirštinės, riešinės, veltos vyriškos skrybėlės, kojionės. Keramikos dirbinius pristatė žemaičiai iš Kuršėnų : Vidmantas Vertelis, Neringa ir Rolandas Pranaičiai, Virgilija Silvestra Šufinskienė, Algimantas Tamašauskas, Rita Alkevičienė ir kt. Medžio skulptūros, kaukės, drožti šaukštai džiugino žiūrovus, o Stanislovas Špukas - "Aukso vainiko" 2015 metų laureatas pateikė įspūdingą geležinių kryžių kolekciją. Parodoje buvo gausu Šiaulių kraštą garsinančių akmentašių - skulptorių kūrinių.

Ši paroda atsiskleidė etninių regionų ir jų meistrų kūrybos įvairovę. Džiugu, kad tautodailė atlieka ir kitą svarbią žmonių suartėjimo ir bendravimo funkciją. Parodos veikimo laikotarpiu numatyta surengti daug edukacinių užsiėmimų, amatų mokymai moksleiviams ir visuomenei - tai: juostų vijimo, pynimo, margučių marginimo, sodų varstymo, vėlimo ir kt.

Parodoje eilės autorių kūrinių kolekcijos buvo atrinktos respublikiniam konkursui, nominacijai "Aukso vainikas".

Buvo atidarytos net trys autorinės tautodailininkų darbų parodos : technologijų mokytojo, tapytojo Gintaro Daukšo, aukštaitės Irenos Kryžanauskienės - audinių, žemaitės Sigitos Damanskienės - megztų drabužių ir vytinių juostų.

Gražia paroda džiaugėsi Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, Menotyrininkas Prof. Vytenio Rimkaus, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus vadovė Laima Kelmelienė ir kt.

Atvykau į šią šventę pasipuošusi tautiniu kostiumu, džiaugiausi, kad LR Seimas šiuos metus paskalbė tautinio kostiumo metais, kad skiria dėmesį tautodailei, lietuvių kultūrai. Tautinės tradicijos perduodamos iš kartos į kartą ir nuolat puoselėjamos, didžiuojuosi galėdama pasakyti, kad esu tautodailininko žmona. Sveikindama parodos atidarymo metu dėkojau kūrėjams ir džiaugiausi, kad mūsų Lietuva yra turtinga talentingais žmonėmis, kurie savo darbais geba pradžiuginti kitus ir moka savo išmintį perduoti jaunimui.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11