Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Darbą pradėjo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija

2017-04-24

Lietuvos Respublikos himnu, prelato Edmundo Putrimo invokacija bei J.E. Prezidento Valdo Adamkaus atsiųstu sveikinimu posėdžius pradėjo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija.

Kalbėdama komisijos posėdyje sakiau, kad šiandien puiki proga padėkoti kiekvienam tautiečiui už lietuvybės puoselėjimą pasaulyje, padėkoti už raginimą atsigręžti į savo tėvynę ir jai padėti. Pasaulio lietuvių bendruomenė yra didžiulė jėga, skatinanti dirbti kartu. Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenių komisija visada siekė svarbiausio tikslo - išsaugoti toli nuo Lietuvos gyvenančių tautiečių lietuvybę, plėtoti ryšius ir gebėjimą veikti Lietuvos labui. Laikmetis diktuoja vis naujus iššūkius. Ši komisija turi naujai pažvelgti į savo veiklą ir galimybes, ne tik atnaujinusi savo sudėtį, bet ir pakeitusi požiūrį į veiklą, kuri turi būti nepertraukiama, kad padaryti geriau ir daugiau dėl mūsų Lietuvos. Posėdžių darbotvarkėje numatyti labai svarbūs klausimai:

Pilietybės išsaugojimas, programos "Globali Lietuva" ir užsienio lietuvių ryšių su Lietuva stiprinimas, pilietinio aktyvumo, tapatybės , lituanistinio švietimo, kultūros ir ,žinoma, artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio būsimų renginių aptarimas.

Seime veikiančios Migracijos komisijos iniciatyva surengta diskusija dėl demografijos, migracijos ir integracijos procesų. Priimtas Seimo nutarimas, įpareigojantis Vyriausybę dar aktyviau veikti parengiant ir įgyvendinant grįžimo į tėvynę skatinimo bei gimstamumo didinimo ir gyvenimo sąlygų gerinimo Lietuvoje programas. Migracijos komisijos ir PLB ryšys bei bendra veikla - būtini. Labai prasmingai pavadinta viena iš temų: "Ar migruojant Lietuva taps sugrįžtančia Lietuva ?" Tai mums svarbiausia - skatinti gyvenimą ir darbą čia - Lietuvoje, neišsivaikščioti, o išvykus sugrįžti, ar kitaip savo išmintį perduoti savo ir savo protėvių šaliai.

Kalbėdama išreiškiau pasitikėjimą šios kadencijos Seimu , Vyriausybe, jos parengta programa, nes reikia didelio susitelkimo veikti kartu dėl mūsų Lietuvos, dėl ateities.

Komisiją pasveikino ir Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo LSDP frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henke ir komisijos pirmininkai Antanas Vinkus bei dr. Rimvydas Baltaduonis.

Komisijos nariai apsilankė Vyriausybėje, kur susitiko su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, vėliau kartu su Seimo Migracijos komisija dalyvavo diskusijoje "BREXIT Lietuvos piliečių Jungtinėje Karalystėje interesai".

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija Seime posėdžiaus iki balandžio 28 d.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11