Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikimas Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namuose

2017-05-12

Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namuose vyko Tarptautinė šeimos dienos šventė. Neįprasta, kad namuose, kuriuose auga tėvų palikti vaikai, būtų švenčiama šeimų šventė. Kūdikių namų direktorė Audronė Kardašienė sako, kad šia šeimos diena stengiamasi priminti tėvams jų pareigą - auginti vaikus, kuriems reikia jų meilės ir dėmesio. Aplankyti savo vaikų susirinko tėveliai iš Pakruojo, Joniškio, Radviliškio, Akmenės, Kelmės, Šiaulių ir kitų rajonų, iš kur vaikai ir atkeliavo į kūdikių namus, tačiau nemaža dalis tėvų savo vaikų kūdikių namuose visiškai nelanko.

Šiuo metu Šiaulių kūdikių namuose gyvena 67 vaikai "Tėvai turi daug socialinių problemų, nėra galimybių atvykti ir aplankyti savo vaikų, tačiau manome, jog ši šeimos šventė paskatins prisiminti savo vaikus ir galbūt ateityje ši šventė kūdikių namuose taps tradicine" - kalbėjo susirinkę svečiai ir socialiniai darbuotojai iš Šiaulių regiono.

Į kūdikių namus vaikai atkeliauja dažniausiai todėl, kad tėvai neturi socialinių įgūdžių juos prižiūrėti patys. Kita priežastis - sunki vaikų negalia. Kad vaikai sugrįžtų į šeimas, yra sudarinėjami specialūs darbo planai, sprendžiamos šeimos problemos, dėl kurių vaikai iš tų šeimų buvo atimti. Stengiamasi, kad vaikų ryšys su tėvais nenutrūktų net tada, kai vaikas patenka į laikiną globą. Pagal specialų projektą ruošiame tėvelius ir įtėvius, kad jie galėtų pasiimti vaikus.

Po šventės su kūdikių namų darbuotojais aptartos jų rūpimos problemos: kodėl Šiaulių Kūdikių namams yra skiriami mažesni asignavimai, nei kitiems Kūdikių namams, o argumentai, kad įstaigos yra finansuojamos atsižvelgiant į jų bendrus plotus, lovų bei esamų etatų skaičių, verčia labia taupyti.

Sveikatos priežiūros įstaigų medikams yra keliamas darbo užmokestis, o Kūdikių namų įstaigos specialistams - ne, nors ir keliami tokie patys kvalifikaciniai reikalavimai. Šie specialistai neteikia mokamų paslaugų, todėl nepatenka į medicinos darbuotojų, kuriems keliamas darbo užmokestis, sąrašus. Kūdikių namų bendrosios praktikos slaugytojoms atlygis už darbą per pastaruosius 10 metų kilo labai nežymiai, tik didėjant baziniam mėnesiniam atlyginimui.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11