Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Lietuvos ir Latvijos parlamentarų susitikimas

2017-05-22

Joniškio rajone, Žagarėje, siekiant stiprinti dvišalį Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimą bei skatinti abiem šalims aktualių klausimų sprendimą, susitiko Lietuvos ir Latvijos parlamentarai. Susitikime buvo kalbama apie branduolinės elektrinės Astrave grėsmę, projekto "Rail Baltica" projektą, Lietuvos ir Latvijos jūros sienos sutartį, Nepriklausomybės 100-mečio minėjimą. Susitikime surengta konferencija "Glaudesnis Lietuvos ir Latvijos pasienio regionų bendradarbiavimas", joje buvo pristatytos bendradarbiavimo per sieną programos finansinės perspektyvos ir galimybės.

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės narių susitikime su Latvijos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės nariais buvo atkreiptas dėmesys, kad pastaraisiais metais bendradarbiavimas tarp įvairių Lietuvos ir Latvijos institucijų tampa vis intensyvesnis. Bendradarbiavimas su Latvija - vienas ilgalaikių Lietuvos Respublikos Seimo tarptautinių ryšių prioritetų. Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupę atstovavo grupės pirmininkas Kęstutis Masiulis, pirmininko pavaduotojas Algimantas Dumbrava, grupės nariai Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik., Seimo nariai Raimundas Martinėlis, Audrys Šimas.

Iš Latvijos Respublikos Seimo atvyko Parlamentinių ryšių su Lietuva grupės pirmininko Romualdo Ražuko vadovaujama delegacija. Susitikime dalyvavo Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas bei Latvijos ambasadorius Lietuvoje Einaras Semanis.

Latvijos Respublikos Aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerijos Vystymo departamento direktoriaus pavaduotoja Liga Lace pristatė Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą 2014-2020 metais, jos pažangą, projektus, galimybes. 2017 m. kovo 27 d. paskelbtas antrasis kvietimas teikti paraiškas Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo programos projektams įgyvendinti, kuriam numatoma skirti 21,8 mln. eurų. Pirmojo programos kvietimo metu pateiktos 158 paraiškos, visos jos buvo finansuojamos.

Konferencijos metu Latvijos valstybinių miškų Rekreacijos ir medžioklės direktorius Egils Ozols ir Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas pasidalijo regioninių parkų vystymo ir bendradarbiavimo patirtimi.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11