Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Iškilminga arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacija

2017-06-26

2017 m. birželio 25 d. Vilniuje vyko arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacija - skelbimas palaimintuoju.

Apeigoms vadovauti popiežius Pranciškus atsiuntė Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektas kardinolas Angelo Amato.

Tai išskirtinis istorinis įvykis - skelbimo palaimintuoju apeigos Lietuvoje vyko pirmą kartą. Garbingojo Teofiliaus Matulionio gyvenimas liudija drąsą ir tvirtumą atsilaikyti prieš sąžinės ir religijos laisvę niekinančią sistemą. Šešiolika metų kalėjime ir ketveri namų areštai arkivyskupui buvo skirti ne už nusikaltimus. Savo gyvenimu arkivyskupas Matulionis paliudijo ištikimybę Evangelijai ir meilę Bažnyčiai.

Pusšimčio vyskupų procesija iš Arkikatedros atėjo į aikštę, kur buvo aukojamos šv. Mišios, Garbės sargybos kariai į aikštę atnešė raudonu audiniu užklotą sarkofagą.

Kaišiadorių vyskupas J. Ivanauskas dėkojo popiežiui, kad Dievo tarnas Teofilius Matulionis paskelbtas palaimintuoju.

Po Šv. Mišių Katedros aikštėje LR prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo, kad tai išskirtinė diena valstybei. "Šiandien ypač aiškiai girdime plakant istorinę širdį. Iš atokiausių Lietuvos vietovių tūkstančiai susirinko pagerbti birželį gimusio ir taip pat birželį beatifikuoto mūsų tautiečio arkivyskupo Teofiliaus Matulionio. Aikštėje matau ypač daug jaunų, laisvės kartos žmonių. Laisvės, kurios praradimo pasekmes tvirtai atlaikė arkivyskupas. Taip sutapo, kad šį mėnesį prisimename ir skaudžiausią valstybės patirtį: okupaciją, masinius trėmimus ir tūkstantines aukas - visa, ką teko išgyventi mūsų žmonėms. Palaimintasis Teofilius Matulionis - vienas iš jų", - sakė prezidentė.

" Melas negali būti amžinas, Tiesa mus išlaisvins" - skambėjo pamokslo žodžiai , kurio klausėsi dešimtys tūkstančių žmonių.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11