Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Šventiniai Valstybės dienos renginiai

2017-07-06

Po Šv. Mišių Šiaulių katedroje Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštėje vyko iškilmingas Valstybės dienos minėjimas. Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną švenčiantys miestiečiai neišsigando vasaros lietaus. Lietuvos trispalvę iškėlė etninės kultūros ir tautinio meno atstovai: Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namų folkloro ansamblio "Sedula" meno vadovė Virginija Gintilaitė ir Šiaulių kultūros centro šokių ansamblio "Želmenėliai" šokėjas, mokyklinių olimpiadų prizininkas Karolis Kmitas. Tautišką giesmę šiauliečiams padėjo giedoti Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblio "Saulė" solistas Eugenijus Andrulis. Susirinkusius pasveikino Šiaulių meras Artūras Visockas, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Pasipuošusi tautiniu kostiumu jaučiausi puikiai, sveikinau Šiaulių miesto žmones, dėkojau už jų kilnius darbus ir linkėjau didžiuotis savo valstybe.

Vėliau dalyvavau Tautiškos giesmės giedojime ant Šilėnų piliakalnio Šiaulių rajone. Šilėnų piliakalnis datuojamas XIV a. , įrengtas atskiroje kalvoje Ventos upės kairiajame krante, iš pietryčių saugomas Ventos slėnio. Ovali piliakalnio aikštelė - 28x22 metrų dydžio. Šlaitai statūs, 11-12 m aukščio, šlaituose auga ąžuolai ir kiti lapuočiai medžiai. Į pietryčius nuo piliakalnio, 2 ha plote yra Šilėnų gyvenvietė. 700 m į pietvakarius nuo piliakalnio yra V- VII amžių kapinynas. Vakariniame šlaite, kasinėjant apie 1970m. rasti senkapiai su akmenų vainikais ir gausiomis žalvarinėmis įkapėmis. Piliakalnio pietvakariniame šlaite buvo dvaras, iki XX a. pirmos pusės jis buvo dažniau vadinamas Selenių vardu.

Šie metai mūsų iniciatyva paskelbti Piliakalnių metais, tad labai prasminga, kad Valstybės diena švenčiama ant istorinę atmintį menančių piliakalnių.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11