Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Seimo valdybos narių susitikimas su Prezidente

2017-09-08

Prieš rugsėjo 10 d. prasidėsiančią Seimo sesiją LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Seimo valdybos nariais. Susitikime dalyvavo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, jo pavaduotojai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai Rima Baškienė ir Arvydas Nekrošius, socialdemokratė Irena Šiaulienė ir opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovė Irena Degutienė.

Susitikimo metu aptarta šalies ekonominė ir užsienio politika bei Seimo rudens sesijoje planuojami priimti įstatymai. Svarbiausias sprendimas, kurį rudens sesijos metu teks priimti Seimui, yra valstybės biudžetas. Prezidentė akcentavo, kad artėjančių metų biudžetas yra labai ryškiai socialiai orientuotas, nes arti 4 mlrd. eurų skiriama socialinėms reikmėms ir socialinei atskirčiai mažinti, kad šis biudžetas atspindi kitą mūsų didžiulį prioritetą - valstybės saugumą - pirmą kartą Lietuva pasieks 2 proc. savo išlaidų gynybai. Prezidentė pasidžiaugė, kad galima suderinti biudžeto prioritetus, nesupriešinant socialinių išlaidų su karinėmis. Prezidentė akcentavo, kad tęsiant aktyvią kovą su korupcija mūsų interesai sutampa. "Lietuva šiandien kaip niekada tvirta, finansiškai stipri ir savimi pasitikinti valstybė, kuri kaip niekad turi daug draugų, kurie darbais įrodo, kad Lietuva yra ne viena" - kalbėjo Prezidentė.

Prezidentė kvietė visus konstruktyviam darbui ir paminėjo, kad tokių klaidų kaip šildymo lengvatos naikinimas, kuris palies 700 tūkst. žmonių, bet biudžetui didelės naudos neduos, negali būti, jos nėra pateisinamos. Lietuva yra pakilimo stadijoje ir galimybės didinti atlyginimus bei pensijas iš tikro yra, bet konkretūs skaičiavimai turi būti atlikti, tai turi būti daroma sistemiškai, atsižvelgiant į poreikius, tačiau vien didinti ir dalinti lėšų negalima, nes valstybė jau dabar yra ties pakliuvimo į infliacijos spiralę rizikos riba.

Kalbėdama apie šalia Lietuvos vyksiančias Baltarusijos ir Rusijos karines pratybas "Zapad 2017" pabrėžė: "Tik nereikia mūsų gąsdinti ir tik nereikia patiems gąsdintis. Nes būtent toks pratybų tikslas ir yra - mus išgąsdinti, sunaikinti mūsų valią gintis, kad mes būtume paralyžiuoti ir negalėtume nieko valstybėje daryti. Saugumo lygis šalyje yra nepakitęs, o jai nuvykti į JTO ir iš tribūnos kalbėti 200-ams valstybių ir atkreipti dėmesį į mūsų regiono problemas yra be galo svarbu."

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11