Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Savižudybių ir smurto prevencijos komisija lankėsi Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje

2017-10-11

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija išvažiuojamo posėdžio Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje metu svarstė ligoninės teikiamų psichikos sveikatos paslaugų kokybės, nemedikamentinio gydymo prieinamumo ir žmogaus teisių užtikrinimo klausimus. Tokia komisijos ir ligoninės administracijos diskusija labai reikalinga, siekiant glaudesnio bendradarbiavimo ir nuoseklesnės bei efektyvesnės pagalbos žmonėms.

Komisijos pirmininko Mykolo Majausko ir šios komisijos narių nuomone turime užtikrinti prieinamą nemedikamentinį gydymą emocinių ir psichikos sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms. Tai padėtų labiau stiprinti visuomenės sveikatą ir mažintų savižudybių skaičių, nei Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje vis dar dominuojanti hospitalizacija ir biomedicina.

Diskusijos metu Seimo komisijos nariai domėjosi, ar yra tobulintinų teisės aktų, kad psichikos sveikatos ligomis sergantiems asmenims, taip pat nusižudyti mėginusiems asmenims ir jų artimiesiems ligoninėje ir kitose gydymo įstaigose būtų prieinamos psichologinės pagalbos ir kitos gydymo paslaugos, užtikrinamas jų tęstinumas, kai jos yra būtinos.

Komisija ketina ir ateityje bendradarbiauti su ligonine, siekdama labiau padėti problemų turintiems žmonėms.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11