Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Žiūrovus džiugina Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis

2017-10-24

Varėnoje rengiamas Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis tęsia gražią tradiciją ir džiugina teatro meno mylėtojų širdis.

Pirmasis Dalios Tamulevičiūtės vardo profesionalių teatrų festivalis vyko 2010 m. rugsėjo 30 - spalio 23 dienomis Varėnoje, minint iškilios teatro pedagogės, režisierės Dalios Tamulevičiūtės 70-ies metų jubiliejų. Festivalis siejamas su Kultūros ministerijos organizuojamu Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursu, kurio laureatai apdovanojami minint iškilios režisierės gimimo dieną, festivalio atidarymo metu rugsėjo 30 d. Varėnos kultūros centre. Festivalio tikslas - iš čia kilusios ir amžinojo poilsio į gimtinę sugrįžusios žymios lietuvių režisierės ir teatro meno pedagogės Dalios Tamulevičiūtės atminimo įprasminimas.

Pagrindinės D. Tamulevičiūtės festivalio vertybės - tai lietuviško teatro tradicijos, brandumas ir aukštas meninis lygis. Per beveik mėnesį trunkantį festivalį žiūrovai turi išskirtinę galimybę pamatyti kelias dešimtis pačių naujausių ir geriausių Lietuvos profesionalių teatrų spektaklių, kuriuos vertina profesionalų komisija ir, žinoma, patys žiūrovai. Dėl festivalio nominacijų rungiasi tiek spektakliai suaugusiems, tiek vaikams. Kasmet Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio programą praturtina prisijungiantys nauji teatrai. Festivalis surado daug ištikimų gerbėjų, kurie nekantriai laukia ir apsilanko kiekviename spektaklyje. Vidutiniškai festivalis sulaukia apie 8000 žiūrovų ne tik iš Varėnos miesto ir rajono, bet ir iš Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Vilniaus ir kt.

Parengta pagal Varėnos Kultūros centro informaciją

Grupė Seimo narių turėjome didelį džiaugsmą lankytis Varėnoje, susitikti su festivalio organizatoriais - Varėnos kultūros centru, kartu žiūrėti vieną iš 23 spektaklių, kurie rodomi žiūrovams rugsėjo 30-spalio 30 dienomis šiemet. Spalio 24 d. buvo rodomas Naisių vasaros teatro spektaklis "Kelias į rojų" pagal S.T. Kondroto apsakymą. Režisierius Arvydas Lebeliūnas.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11