Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Gintauto Aleknos nuotraukų paroda "Ten, kur gyveno lietuviai..." Seime

2017-11-08

Vitražo galerijoje Seime, Seimo nario K. Bartkevičiaus iniciatyva pristatyta televizijos operatoriaus, fotografo, ekspedicijų į tremtinių vietas organizatoriaus ir vadovo, bendrijos "Lemtis" nario Gintauto Aleknos nuotraukų paroda "Ten, kur gyveno lietuviai..."

G. Alekna jau daugiau kaip 28 metus savo laiką ir jėgas skiria Lietuvos tragedijai - trėmimams - ištirti ir atminti. Nuo 1989 m. dalyvavo 51-oje ekspedicijoje ir aplankė visas Rusijos sritis, į kurias buvo ištremti lietuviai. Tai apie 90 proc. visų išlikusių tremties vietų. Jis Sibire ir kitose Rusijos vietose praleido daugiau nei 900 dienų. Lėktuvais, traukiniais, automobiliais, visureigiais, laivais ir pėsčiomis nukeliavo per 400 tūkst. km, aplankė daugiau nei 1000 tremties vietovių ir inventorizavo apie 400 kapų ir kapaviečių. Vadovavo 45 ekspedicijoms (iš jų 29 organizavo). Visą tą laikotarpį su ekspedicijomis keliavęs G. Alekna turi sukaupęs unikalų nuotraukų ir vaizdo medžiagos archyvą, kuriame yra per 36 000 nuotraukų, apie 190 val. įvairiais formatais nufilmuotos medžiagos. Didelė dalis užfiksuotų kapų ir kaimų jau sunykę, o juostose įamžinti tremtiniai jau mirę.

"Nuotraukose užfiksuoti vaizdai byloja apie neišmatuojamą ištisų tautų skausmą, vargą ir praradimus. Ragina visa tai suvokti, atminti ir pagerbti. Be galo įdomu į tremties vietas pažvelgti iš dabarties perspektyvos, nes didelė dalis tremties gyvenviečių jau sunykusios ir apaugusios taiga. Apie buvusį gyvenimą byloja tik likusios kapinaitės, kurios taip pat greitai išnyks", - sako parodos autorius G. Alekna.

Ši paroda kiekvienam parodos lankytojui paliko gilų įspūdį.

LR Seimo informacija

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11