Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikimai ir diskusijos socialinės apsaugos klausimais

2017-11-17

Šiaulių miesto ir rajono savivaldybėse lankėsi LR Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė bei Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, grupė ministerijos bei Prezidentūros specialistų.

Išklausytos problemos ir pasiūlymai, aptartos galimybės sklandžiau įgyvendinti vaikų globos namų pertvarką, siekiant institucinę globą pakeisti į vaikų gyvenimą šeimose ir šeimynose.

Minisras L. Kukuraitis kalbėjo, kad nuo 2008 metų krizės laikotarpio socialinės išmokos nebuvo didintos ir skurdo lygis tik išaugo, tad pirmiausiai bus didinamos pensijos, nes daugiau, kaip pusė pensininkų yra ties skurdo riba. Jis taip pat pridūrė, kad 2018 metais bus pradėti mokėti vaiko pinigai (30 eurų kiekvienam vaikui), o 2019 metais ši suma bus didinama. Dirbama trimis pagrindinėmis kryptimis: mažinti skurdo ir socialinę atskirtį, stiprinti šeimas ir vaikų apsaugą, didinti piliečių socialinę atsakomybę.

LR Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė pažymėjo, jog dabar pagrindinis Seimo darbas yra patvirtinti 2018 metų valstybės ir savivaldybių, socialinio draudimo bei sveikatos draudimo biudžetus ir skirti lėšų skurdo mažinimui bei socialinėms reikmėms. Didinama minimali alga, valstybės remiamos pajamos, vaikų išlaikymo fondo išmokos, pensijos bei eilė kitų programų leidžia teigti, kad šios vyriausybės dėmesys socialinei apsaugai skiriant per 600 mln. eurų yra išskirtinis.

Po diskusijų svečiai aplankė Šiaulių kūdikių ir Kuršėnų vaikų globos namus, kur apžiūrėjo vaikų gyvenimo sąlygas ir aptarė perspektyvas.

Svečiai patikino, jog vaikų globos namų reforma turi būti atsakingas procesas. Kuršėnuose svarstoma galimybė vietoj vaikų globos namų įkurti senelių globos namus, sprendžiant jautrius visuomenei klausimus būtinas glaudus bendradarbiavimas su savivaldybėmis.

Parengta pagal Šiaulių rajono savivaldybės informaciją

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11