Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Kultūros centro gimtadienis

2017-11-18

Ginkūnų kultūros centras pažymėjo šešiasdešimties metų sukaktį. Šiaulių miesto šokių ansamblis "Želmenėliai" savo pasirodymu nukėlė į prisiminimus, kai Ginkūnų dvare šeimininkavo grafai Zubovai, didelį dėmesį skyrę švietimui ir kultūrai.

Pokario metais ginkūniškiai rinkdavosi į klubą - skaityklą, kuri 1957 metais buvo pertvarkyta į kultūros namus. Ši data ir laikoma kultūros centro veiklos pradžia.

Šventiniame vakare buvo prisiminti Kultūros namuose dirbę vadovai ir darbuotojai: Stasė Vitkauskaitė, Vytautas Juozapaitis, Petras Stonys, Stefanija Marčiauskaitė - Gedgaudienė, Vida Bičkutė, Algimantas Vieta, Laima Šadžiuvienė, Vidmantas Ruzgys, Birutė Prokopavičienė, Vitalija Sadauskienė, Janina Nemaniūnaitė, Egidija Šėgždaitė, Irida Motiekaitienė, Jolanta Trušienė, Linas Onaitis, Vilija Laurutienė, Valerijus Korenka. Nuo 1972 metų ginkūniškių kultūriniu gyvenimu pradėjo rūpintis šiandieninė kultūros namų kultūros renginių organizatorė Genovaitė Doftartaitė. Šiandien ne tik Ginkūnus ir Šiaulių rajoną, bei Lietuvą garsina Ginkūnų kolektyvai : vaikų ir merginų tautinių šokių kolektyvai. Nuo pat kultūros namų įsikūrimo veikia liaudiškos muzikos kapela, moterų vokalinis ansamblis "Rasa", vyrų vokalinis ansamblis bei mišrus choras "Šaltinis", liaudiškų šokių kolektyvas "Dobilas".

Šventėje buvo džiaugtasi, kad Kultūros darbuotojai gražiai bendradarbiauja su Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla, vaikų lopšeliu - darželiu, seniūnija, bendruomene ir kitomis įstaigomis.

Su švente susirinkusius žiūrovus pasveikino, LR Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė. LR Seimo nariai - Vitalijus Gailius, Arūnas Gumuliauskas. Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Jovita Lubienė. Buvo padėkota Ginkūnų kultūros centro rėmėjams ir ginkūniškiams už glaudų bendradarbiavimą ir kultūros puoselėjimą.

Koncertavo Ginkūnų meno kolektyvai, liaudiška kapela "Salduva" bei solistas Liudas Mikalauskas.

Parengta pagal Šiaulių rajono savivaldybės informaciją

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11