Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Tarptautinis seminaras - Respublikų šimtmečius pasitinkant

2017-12-08

LR Seime tarpparlamentinės grupės su Latvijos parlamentu nariai (šios grupės nare esu jau antra kadencija) surengėme tarptautinį seminarą "Lietuva ir Latvija: ant respublikų 100-mečio slenksčio", kuriame dalyvavo šių šalių parlamentarai, ambasadoriai, visuomenės veikėjai. Seminaro metu aptarta Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo programa, diskutuota apie būtinybę stiprinti tarpparlamentinius ryšius, aptarti kai kurie istoriniai, kultūriai, politiniai aspektai.

Savo įžvalgomis apie ekonominio bendradarbiavimo iššūkius ir renginius, kurie numatyti šimtmečių minėjimui, pasidalino dr. Einaras Semanis. Jis akcentavo, kad kartu esame stipresni ne tik saugumo ir gynybos, energetikos klausimais, bet ir baltiškos kultūros išsaugojimo prasme. Seminare apie Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo perspektyvas kalbėjo šia tema parengtos studijos autoriai, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas ir Latvijos ambasadorius Čekijoje dr. Albertas Sarkanis bei Latvijos parlamentaras dr. Romualdas Ražukas.

Apie tautų kultūrų sąsajas pranešimą skaitė draugijos "Vilnija" pirmininkas dr. Kazimieras Garšva. Latvijos ir Lietuvos pokario partizanų bendradarbiavimą ir indėlį į nepriklausomybės atkovojimą apžvelgė Vytauto Didžiojo universiteto Letonikos centro vadovas, prof. habil.dr. Alvydas Butkus. Seminaro dalyviai diskusijose ir pasisakymuose akcentavo Latvijos ir Lietuvos tautų vienybės ir tolesnio bendradarbiavimo svarbą.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11