Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Parlamentinės grupės "Už Lietuvą be korupcijos" diskusija ir planai ateičiai

2017-12-08

Parlamentinė grupė "Už Lietuvą be korupcijos', vadovaujama Agnės Bilotaitės, kurios nare esu jau antrą kadenciją, kartu su "Transparency International" Lietuvos skyriumi organizavo diskusiją "Nuo Paradise Papers iki Registrų centro: kokių realių žingsnių privalome imtis Lietuvoje". Diskusijoje kalbėjome apie šalies finansinės sistemos skaidrinimą ir būdus užkirsti kelią nesąžiningai veiklai. Savo įžvalgas pateikė Seimo nariai, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT), VĮ Registrų centro, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), Finansų ministerijos, "SEB bankas", Nacionalinės antikorupcijos asociacijos atstovai.

"Transparency International" Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas akcentavo, jog būtina rasti priežastis, kodėl iki šiol VĮ Registrų centro kaupiami duomenys nėra atverti. Visuomenė privalo žinoti, už kokius pinigus žmonės įsigyja prabangias prekes ar objektus bei kas yra tikrieji įmonių savininkai.

Atkreiptinas dėmesys, kad 2016 metais įsigaliojo prievolė visiems finansų rinkos dalyviams (bankams, kredito unijoms, gyvybės draudimo įmonėms, finansų maklerio įmonėms, investicinėms bendrovėms) teikti Valstybinei mokesčių inspekcijai informaciją apie užsienio valstybių rezidentų finansines sąskaitas. Taip pat privaloma kaupti ir mokesčių administratoriui pateikti užsienio valstybių asmenų sąskaitų informaciją, naudojamą tarptautiniams bendradarbiavimo įsipareigojimams įgyvendinti. Šios prievolės nustatytos remiantis 2014 m. gruodžio 9 d. Europos Sąjungos Tarybos priimta Tarybos direktyva 2014/107/ES bei 2014 metais Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) parengtu visuotiniu finansinių sąskaitų informacijos mokesčių klausimais automatinių mainų standartu.

Kalbėdama diskusijoje akcentavau, kad svarbu ne tik pastebėti problemas, bet kartu tartis kaip greičiau tobulinti teisės aktus, panaudoti kitų šalių gerąją patirtį, kad šalies gyventojai daugiau žinotų apie mokesčius ir suprastų atsakomybę už vengimą juos mokėti, kad atitinkamos institucijos visų pirma siektų suteikti informaciją, o tik po to užsiimtų baudomis ir sankcijomis.

Seimo parlamentinė grupė "Už Lietuvą be korupcijos' artimiausiu metu žada parengti ir teikti Seimui svarstyti teisės aktų projektus, kurie įtvirtintų prievolę institucijoms atverti duomenis apie tikruosius įmonių savininkus visuomenei, taip užkirsti kelią galimybėms slėpti mokesčius, plačiau informuoti gyventojus.

Šiame renginyje, kuris vyko Antikorupcijos dienos išvakarėse, kaip ir kasmet buvo pagerbti aktyviausi visuomenės kovotojai su korupcija šalyje. Šiemet parlamentinės grupės "Už Lietuvą be korupcijos" nariai padėkojo Rasai Kazėnienei, paviešinusiai įstatymų pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje, Ignui Šalnaičiui, prabilusiam apie neteisėtus Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovybės veiksmus bei naujienų portalo "15 min" tyrimų skyriui už rezonansinius tyrimus, atskleidusius politikų, verslininkų neteisėtus sandorius, korupciją.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11