Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Respublikinis kraštotyrinis - kūrybinis konkursas "Tautinio kostiumo raida ir svarba šiandien"

2017-12-18

Kužių gimnazijoje vyko respublikos mokinių kraštotyrinio kūrybinio konkurso "Tautinio kostiumo raida ir svarba šiandien" baigiamasis renginys. Konkurso dalyvius pasveikino Kužių gimnazijos direktorė Roma Meinoriutė, renginį vedė tautinius kostiumus vilkinčios aštuntokė Brigita Bruškytė ir 1g kl. mokinė Eglė Petrauskaitė.

Konkurso tikslas - ugdyti domėjimąsi ir pasididžiavimą savo tautiniu kostiumu, tautos ir valstybės simboliu bei etninio tapatumo išraiškos forma. Skatinti rinkti ir apibendrinti informaciją apie tautinio kostiumo savitumą, tradicijas ir pritaikomumą šiandien savo gyvenamojoje vietovėje, ugdyti įgūdžius rengti kūrybinį - tiriamąjį darbą ir informatyviai pristatyti parengto darbo esmę.

Konkurse dalyvavo Kupiškio P. Matulionio progimnazijos, Šiaulių specialiojo ugdymo centro, Ginkūnų S. ir Vl. Zubovų mokyklos, Verbūnų, Kuršėnų Pavenčių mokyklų-daugiafunkcių centrų, Gruzdžių ir Kužių gimnazijų ir kitų mokyklų mokiniai. Vieni mokiniai rengė tiriamuosius-kūrybinius darbus, kiti - piešiniuose atspindėjo savo gyvenamosios vietovės tautinio kostiumo raidą ir pritaikymą šiandien.

Turėjau puikią progą pasidžiaugti tradiciniu konkursu, kuris vyksta jau trečius metus, gražiais, įdomiais, kūrybiškais mokinių tiriamaisiais darbais, mokinių nusiteikimu domėtis tautinėmis tradicijomis. Šis renginys parodė, kad tautinio kostiumo tradicijos atgyja, jis tampa įdomus ne tik vyresniojo amžiaus žmonėms, bet ir jaunimui.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11