Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Lietuvos valstybės atkūrimo diena Kuršėnuose

2015-02-16

Lietuvos Valstybės atkūrimo diena Šiaulių rajone paminėta iškilmingai. Šventiniai renginiai vyko seniūnijose, kaimo bendruomenėse, švietimo ir kultūros įstaigose.

Į Valstybės atkūrimo šventinius renginius Kuršėnuose susirinko daug žmonių. Po šv. mišių Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje kuršėniškiai bei miesto svečiai rinkosi prie Vyčio paminklo. Tautodailės ir amatų centre buvo atidaryta įspūdinga tautodailininkų darbų paroda. Vėliau Vasario 16-osios renginiai persikėlė į Šiaulių rajono kultūros centrą.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Algimantas Gaubas apžvelgė praėjusius metus, pasidžiaugė rajono bendruomenės pasiekimais. LR Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje Jonas Novogreckis kvietė įsiklausyti į Lietuvos himno žodžius bei jais vadovautis.

Kraštiečius pasveikino LR Seimo narė Rima Baškienė. Ji akcentavo: "Vasario 16-oji - tai diena, jungianti praeitį ir dabartį, primenanti mūsų tautos kovas ir laimėjimus, tai dvasinė atrama, teikianti stiprybę. 20 didžiavyrių paskelbė apie Lietuvos valstybės atkūrimą ir nuolat kėlė laisvės, lietuvybės, papročių ir, žinoma, lietuvių kalbos išsaugojimo ir puoselėjimo tikslus. Šiandieną labai jautriai suvokiame laisvės kainą, kai šalia broliai ukrainiečiai ginasi nuo karo."

Seimo narė kvietė ypatingą dėmesį skirti lietuvių kalbai - vienai iš valstybingumo simbolių, kurią privalome saugoti ir puoselėti, o dabar dar jau ir ginti: "Mitingais Vilniuje, nuolatiniu kalbėjimu privalome raginti, kad atsikvošėtų tie, kurie teikdami keistus vardų ir pavardžių rašymo įstatymus bando į mūsų abėcėlę įleisti svetimų simbolių. Šimtmečiais saugota, viena seniausių ir gražiausių mūsų kalba negali būti darkoma. Nors ir labai norėtumėme patikti ar įtikti kitai valstybei, turime suvokti, kad kalba - mūsų tautos išlikimo garantas. Teisingi LR prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžiai: "Lietuvių kalba negali būti sandorių ir sandėrių objektu". Gerbiamieji mokytojai, tėveliai, padėkite išugdyti jaunimą, suprantantį mūsų kalbos reikšmę, nes išliksime kaip tauta tik tada, jei kalbėsime, dainuosime lietuviškai, šoksime tautinius šokius, puoselėsime papročius - kai kultūra ir švietimas taps mūsų valstybės prioritetais. 2015 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė etnografinių regionų metais. Tai gražus priminimas atsigręžti į regionus, į jų savitumą, nes Lietuva nėra tik Vilnius. Kalbama ne tik apie kultūrą, bet ir ekonomiką, investicijas."

Seimo narė ragino būti pilietiškais. R. Baškienė priminė, kad pilietiškumas - tai pareigų atlikimas savo valstybei ir tautai bei kad į pilietiškumo sąvoką įeina vertybės, moralė, atsakomybė, sąžiningumas ir dora, istorijos žinojimas, pagarba valstybės simboliams, įstatymų laikymasis, aktyvumas per rinkimus, dalyvavimas pilietinėse akcijose. Ji dėkojo Šiaulių rajono žmonėms už visą, ką jie daro dėl mūsų Lietuvos, dėl savo krašto bei kvietė savo darbu stiprinti mūsų Tėvynę: "Įsileiskime į savo mintis ir širdis kiek įmanoma daugiau meilės darbui, žmonėms, gyvenimui ir Tėvynei Lietuvai!".

Iškilmingą šventę vainikavo ansamblio "Jazz island", vadovaujamo Artūro Noviko, koncertas.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11