Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Laisvės gynėjų diena LR Seime

2018-01-13

Sausio 12-osios vakare prie Seimo degė laužai, skambėjo dainos ir atminimo žodžiai. Šeštadienio rytą - sausio 13-ąją - sausakimšoje Seimo Kovo 11-osios salėje buvo ne tik paminėti Sausio 13-osios įvykiai, bet ir įteikta Laisvės premija.

Kalbėjusieji kvietė likti vieningais. "Tie, kurie pamena lemtingąją naktį, prisimena agresiją ir nežinios kupiną laiką, siaubą, bet kartu primena ir viltį būti laisviems. Tik dėl tada buvusių žmonių pasiaukojimo ir ryžto šiandien esame laisvi. Tomis 1991-ųjų sausio naktimis ir dienomis Lietuva keitėsi, o Sausio 13-oji, Laisvės gynėjų diena, įsirėžė į Lietuvos istoriją visiems laikams. Tai buvo lūžio taškas, būtent šią dieną lietuviai suprato, kad eina teisingu keliu į laisvę, į Nepriklausomą Lietuvą. Dabar esame valstybė, kurią girdi Jungtinių Tautų, NATO, Europos Sąjungos valstybių šeimos. Jaučiame realų sąjungininkų palaikymą. Tokia Lietuva pasitinka šimtmetį", - kalbėjo Seimo pirmininkas V. Pranckietis.

Sausio 13 d. įteikiama Seimo įsteigta Laisvės premija, kuri skiriama žmonėms, nusipelniusiems laisvei, demokratijai ir žmogaus teisėms. Pirmoji Laisvės premija buvo skirta Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui. Šį apdovanojimą taip pat yra gavę Lietuvos laisvės lygos įkūrėjas, buvęs politinis kalinys Antanas Terleckas, pogrindinio leidinio "Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos" steigėjas, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, buvęs Lenkijos disidentas, dienraščio "Gazeta Vyborcza" vyriausiasis redaktorius Adamas Michnikas, Prezidentas Valdas Adamkus, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, signataras Vytautas Landsbergis. Šių metų Laisvės premijos laureatė vienuolė, Lietuvos laisvės gynėja N. Sadūnaitė. Ji žinoma kaip sovietinės Lietuvos politinė kalinė. Jos veikla ryški ginant Katalikų bažnyčios teises, o jos kalba sovietų valdžios nesankcionuotame antisovietiniame mitinge 1987 metų rugpjūčio 23 dieną padarė ją žinoma visame laisvajame pasaulyje.

12 val. Nepriklausomybės aikštėje buvo iškilmingai pakelta Valstybės vėliava.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11