Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Seimo Pavasario sesijoje laukia daug darbų

2018-03-10

Seimo nariai susirinko į eilinę Seimo IV (pavasario) sesiją. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis parlamentarams perskaitė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą. Pagrindinis darbotvarkės klausimas - sesijos darbų programos pateikimas, kurį pristatė Seimo Pirmininkas ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Svarbiausias sesijos veiklos kryptis: darni, atsakinga ir sveika visuomenė; švietimo, kultūros ir mokslo kokybės bei efektyvumo didinimas; viešojo sektoriaus efektyvumo ir skaidrumo didinimas; darni ir konkurencinga ekonomikos plėtra; saugi valstybė.

V. Pranckietis atkreipė dėmesį į tai, kad Seimas yra kritikuojamas dėl itin didelio priimamų teisės aktų skaičiaus ir dėl per ilgai trunkančio tarpsesijinio laikotarpio. "Galimybė mažinti projektų skaičių yra. Būtų galima nedubliuoti įstatyminių iniciatyvų. Esant jau įregistruotam projektui konkrečiu klausimu, raginčiau ne registruoti naujus projektus, bet teikti pasiūlymus jau esamiems projektams. Šios sesijos metu labai atsakingai vertinsime būtinybę dėl priėmimo ypatingos skubos tvarka. Esu įsitikinęs, kad išankstinis darbo planavimas padėtų išvengti ypatingo skubėjimo. Įregistruotame pavasario sesijos darbų programos projekte - siūlomi svarstyti 598 teisės aktai. Be jau minėtų Seimo veiklos krypčių, įvardijami programos prioritetai, diskusijos strateginėmis temomis. Dar viena naujovė - bus siekiama, kad būtų teikiami Vyriausybės narių informaciniai pranešimai apie priimtų teisės aktų įgyvendinimą. Pirmasis toks informacinis pranešimas bus socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pranešimas apie Vaiko teisių apsaugos sistemos reformos praktinį taikymą.

Pavasario sesijos metu teisės, valstybės valdymo, viešojo administravimo srityje teikiami itin reikšmingi įstatymų projektai, susiję su Konstitucijos pataisomis, siekiant suteikti asmenims konstitucinę teisę į teisminę gynybą ir Konstituciniame Teisme bei nustatyti, kad Seimo nariais negali būti renkami asmenys, nebaigę atlikti bausmės pagal teismo paskirtą nuosprendį, taip pat nuteisti už tyčinius nusikaltimus, jei teistumas neišnykęs arba nepanaikintas.

Aktualus Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo įstatymo projektas ir jį lydintieji, kuriais siekiama sudaryti prielaidas efektyviau valdyti valstybės tarnybą, pritraukti aukštesnės kvalifikacijos asmenų į valstybės tarnybą ir išlaikyti tarnyboje kompetentingus darbuotojus. "Matom tam tikrą paradoksą, kada įstatymo projektus vertina, ekspertines išvadas teikia tie, kuriuos pirmiausiai ir palies šio įstatymo įgyvendinimas. Dėl to turime labai kritiškai ir rezervuotai žiūrėti į visus bandymus rasti formalius trūkumus dėl šio įstatymo tolesnės priėmimo procedūros", - sakė Ministras Pirmininkas S. Skvernelis.

Gyventojų skurdo, socialinės atskirties mažinimo, socialinio pažeidžiamumo problemų sprendimo srityje svarbūs: Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo, Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo, Pensijų sistemos reformos įstatymo, Valstybinių pensijų įstatymo, Išmokų vaikams įstatymo numatomi pakeitimai. Projektais ketinama mažinant socialinę a tskirtį, tobulinti socialinių įmonių veiklos teisinį reglamentavimą, tobulinti paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti teisinį reguliavimą, užtikrinant didesnes galimybes nepasiturintiems gyventojams pasinaudoti parama būstui išsinuomoti ar įsigyti, taip pat sudaryti sąlygas finansinėmis priemonėmis remti jaunas šeimas įsigyjant pirmąjį būstą, taip pat didinti finansinę paramą šeimoms, auginančioms vaikus.

Pasak premjero, pavasario sesijoje bus pateikti sprendimai dėl medikų ir pedagogų, kurie jau buvo įvardinti praėjusių metų pabaigoje. "Aiški žinia, atlyginimai tikrai didės. Jau nuo rugsėjo pradės veikti mokytojų etatinio apmokėjimo sistema. Tai reiškia, kad pedagogams bus užtikrintas darbo krūvis ir atlygis už visą padarytą darbą. Ir Vyriausybėje ir Seime toliau bus sprendžiami medikų algų klausimai. Mes baigėme rengti Gydytojų bazinio apmokėjimo tvarką. Duoti aiškūs pažadai gydytojams rezidentams. Dėsim visas pastangas, kad jie būtų ištesėti", - sakė S. Skvernelis. Sesijos metu taip pat bus išklausytas D. Grybauskaitės metinis pranešimas, Vyriausybės metinė veiklos ataskaita.

Po sesijos darbų programos pateikimo projekto svarstymas vyks Seimo komitetuose ir frakcijose, plenariniame posėdyje šis klausimas bus svarstomas kovo 15 d.

( Parengta pagal Informacijos ir komunikacijos departamento informaciją)

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11