Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikime aptartos kultūros darbuotojų problemos

2015-02-20

2015 vasario 20 d. Šiaulių rajone lankėsi LR kultūros ministras Šarūnas Birutis. Apžiūrėjęs tautodailės ir amatų centrą, vis dar renovacijos tebelaukiantį unikalų, medinės architektūros pastatą - Gruževskio dvarą, Kuršėnų kultūros centre kartu su LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Rima Baškiene, rajono mero pavaduotoju Antanu Bezaru susitiko su Šiaulių rajono kultūros darbuotojais.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis pasakojo apie numatomą mokyklų ir viešųjų bibliotekų sujungimą, apie pokyčius vykdomus kultūros ministerijoje, apie keičiamą požiūrį į kultūrą vyriausybėje, apie ES investicines lėšas kultūrai. Jis ragino savivaldybės vadovus daugiau dėmesio ir galimybių sudaryti kultūros darbuotojams, atsakingiau vykdyti Kuršėnų kultūros centro renovaciją, statyti naują erdvią ir patrauklią biblioteką Kuršėnuose, o ne bandyti lopyti seniai pastatytą ir bibliotekai nepritaikytą telekomo pastatą. "Biblioteka - negali būti tik knygų sandėlis, į ją žmogus turėtų eiti tikėdamasis sulaukti įvairios informacijos, susitikti su įdomiais žmonėmis, dvasiškai praturtėti."

Seimo narė Rima Baškienė atkreipė dėmesį į konkrečius ministro Šarūno Biručio ir LRS Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto darbus kultūros politikos srityje, pasidžiaugė, kad Seime opozicijos ir Darbo partijos balsais pavyko padidinti kultūros darbuotojų atlyginimus dar dviem baziniais dydžiais, kai tuo tarpu Socialdemokratų ir Tvarkos teisingumo frakcijų Seime atstovai tam nepritarė. Seimo narė minėjo, kad pirmą kartą įsteigtas Kultūros mecenato ženklas ir jis įteiktas Šiaulių rajono atstovui Ramūnui Karbauskiui, kad kultūra prioritetu turi būti pripažinta ne tik valstybiniu, bet ir savivaldybės lygmeniu ir kultūrai turi būti skirtas tinkamas finansavimas. Susitikime buvo aptarta daug kultūros darbuotojams aktualių klausimų.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11