Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Posėdžiavo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija

2018-04-24

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija posėdžiavo visą savaitę. Komisijos posėdžiuose aptartas Seimui pateiktas "Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018-2030 metų strategijos" projektas. Taip pat bus nagrinėjami gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės, lietuvių tautinės tapatybės išsaugojimo, vaiko teisių apsaugos užsienyje užtikrinimo, gimtosios lietuvių kalbos padėties klausimai. "Lietuvai labai svarbi pasaulio patirtis, tautiečių sukaupta geroji praktika ir jos pritaikymas čia, mūsų valstybėje", - sakė komisijos pirmininkas Antanas Vinkus.

Vyko Komisijos narių susitikimas su Ministru Pirmininku ir Vyriausybės nariais. Kartu su Seimo Migracijos komisija organizuojama diskusija "BREXIT ir Lietuvos piliečių Jungtinėje Karalystėje interesai" Diskutuota dėl programos "Globali Lietuva" ir glaudesnio užsienio lietuvių ryšių su Lietuva stiprinimo, dėl Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginių, dėl lituanistinio švietimo (Lietuvoje ir užsienyje), strategijos lietuvių kalbos išsaugojimui ir t.t. Priimtos rezoliucijos. Kalbėdama komisijos posėdyje atkreipiau dėmesį į LR Seime svarstomą Vyriausybės 2017 metų veiklos ataskaitą - pradėtus darbus, reformas ir pertvarkas. Didėjantis darbo užmokestis, pensijos susiduria su augančiomis kainomis, tačiau skirtos sumos : 310 mln. pensijų didėjimui, jų indeksavimas, įvesti vaiko pinigai - visiems vaikams po 30 eurų - 231 mln. Savivaldai padidinta - 4 proc. GPM dalis - 276 mln. eurų savarankiškoms funkcijoms - akivaizdžiai rodo rūpinimąsi žmonių problemų sprendimu. Valstybės saugumui skirta - 2 proc. - 149 mln. ( nors buvo planuota tik 2020 m. ) Numatyta 2030 m. pasiekti 2,5 proc. finansavimą. Numatyta konkreti parama jaunoms šeimoms įsigyjant būstą regionuose. Pradedamos diskusijos dėl mokestinės ir pensijų reformos. Pagal verslo aplinkos indeksą Lietuva 16 vietoje iš 190 pasaulio šalių ir 6 ES. 2018 gegužės 3 vyks Lietuvos pakvietimo akcentas į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją. 21 EBPO komitetas teigiamai įvertino Lietuvą, tad tikimės būti priimti pilnateisiais nariais. Visa tai rodo ženklius mūsų valstybės žingsnius.

Seimas balandžio 12 d. vienbalsiai priėmė nutarimą 2019 metus paskelbti Pasaulio lietuvių metais, pabrėžiant Pasaulio lietuvių indėlį išlaikant tautinį tapatumą, kuriant modernią Lietuvą, suvokiant išskirtinį Pasaulio lietuvių bendruomenės vaidmenį Lietuvos valstybingumui.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11