Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Respublikinė tautodailės paroda "Tradicijos dermė: žemaitiškas užsispyrimas, aukštaitiškas santūrumas" džiugino lankytojus

2015-03-14

2015 m. kovo 14 d. Šiauliuose, Dailės galerijoje įvyko respublikinės tautodailės parodos "Tradicijos dermė: žemaitiškas užsispyrimas, aukštaitiškas santūrumas" atidarymas. Ši paroda skirta etnografinių regionų metams, gyvų tautodailės tradicijų paieškoms ir tęstinumui. Parodos organizatoriai siekė priminti visuomenei Lietuvos etnografinių regionų (Aukštaitijos ir Žemaitijos) skirtingą raidą, sąsajas su baltų gentimis, istorinius, sociokultūrinius ir kitus ypatumus.

49-oje tautodailės parodoje eksponuojama daugiau nei tūkstantis darbų iš medžio, geležies, kera-mikos, tekstilės, gintaro - skulptūros, rūpintojėliai, tapybos kūriniai, buities padargai, velykiniai mar-gučiai, įrankiai, rūbai. Taip pat eksponuojami jau nykstančio amato, audimo, kūriniai - rankšluosčiai, lovatiesės. Darbus atvežė 270 tautodailininkų iš Šiaulių apskrities, taip pat Kauno, Mažeikių, Ukmer-gės bei kitų miestų.

Dalis parodos dalyvių kūrinių buvo atrinkti respublikiniam konkursui, nominacijai "Aukso vainikas". Lietuvos Liaudies Kultūros Centro komisija išrinko regioninio turo I-III vietų laureatus.

Parodos metu taip pat buvo atidarytos autorinės tautodailininkų darbų parodos: žemaičio Sauliaus Tamulio Užgavėnių kaukių, aukštaičių mamos ir dukros Olės Plungienės ir Aurelijos Norvaišienės tekstilės - rankšluosčių, pintų juostų, pirštinių.

Sveikindama parodos dalyvius Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Rima Baškienė pasidžiaugė, kad ši graži šventė yra tarytum tęsinys Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio renginių, kurių metu džiaugėmės savo tauta, sugebėjusia išsaugoti lietuvių kalbą, papročius ir tradicijas, etninių regionų savitumą ir grožį. Ji palinkėjo kūrėjams savo gražiais darbais ne tik džiuginti žmones, bet ir garsinti Lietuvos vardą.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11