Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Į Mišrios Seimo narių grupės klausimus atsakinėjo Krašto apsaugos ministras

2015-03-19

Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą sugrąžinti 2008 m. panaikintą privalomąją karo tarnybą. 2015 m. kovo 19 d. Seime ypatingos skubos tvarka dėl to buvo pateiktas ir priimtas įstatymo projektas. Numatoma, kad kasmet į privalomąją pradinę karo tarnybą bus pakviečiama iki 3 500 karių, taip pat bus didinamas ribinis bendras karių skaičius.

Kad tiksliau išsiaiškintų Valstybės gynimo tarybos ir pateikto įstatymo įgyvendinimo priemones, Mišrios Seimo narių grupės Seimo nariai pokalbiui pasikvietė Krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką.

Žinia apie šauktinių sugrąžinimą sukėlė didžiulį visuomenės susirūpinimą, nes kartu su teikiamu įstatymo projektu nebuvo pateikti lydintieji įstatymai (Karo prievolės ir kiti), kurie paaiškintų ir atsakytų į gyventojams rūpimus klausimus. Susitikimuose su gyventojais nuolat išsakomas nerimas, kad privalomosios karo tarnybos įvedimas gali paskatinti naują emigracijos bangą, vietoje to, kad pabaigę mokyklas ar universitetus jaunuoliai galėtų kurti darbo vietas ir mokėti taip reikalingus mūsų valstybei mokesčius. Teigiama, kad darbdavys privalės 9 mėnesius išsaugoti darbo vietą, tačiau neatsakoma į klausimą, ką turės daryti tie, kurie dirba pagal verslo liudijimus ar yra sukūrę savo įmones. Kaip reikės spręsti išsinuomoto būsto įmokų ar paimto kredito grąžinimo ir eilę kitų klausimų.

Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rima Baškienė patikino ministrą, kad būtina kuo skubiau ir plačiau informuoti visuomenę apie socialines šauktinių garantijas ir užtikrinti skaidrų šauktinių atrankos komisijų darbą. Būtina svarstyti galimybę vykdyti karinį parengimą universitetuose.

Ministras akcentavo, kad visi pasiūlymai dėl privalomosios karo tarnybos bus išnagrinėti ir iki 2015 m. gegužės 1 d. bus priimti lydintieji teisės aktai.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11