Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Šiaulių rajono meno kolektyvams įteiktos "Aukso paukštės" statulėlės

2015-03-21

Kovo 21 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre buvo įteiktos dvi "Aukso paukštės" statulėlės. 1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas "Aukso paukštė" geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Šiemet jau šešioliktą kartą "Aukso paukštės" nominacijomis buvo įvertinti labiausiai nusipelnę šalies folkloro, liaudiškos muzikos, vokaliniai, liaudiškų šokių ansambliai, chorai ir teatrai.

Geriausiu miestelio šokių kolektyvu ir vadovu tapo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė "Diemedis" ir jo vadovė Egidija Šėgždaitė. Geriausio tradicinės instrumentinės muzikos atlikėjo ir vadovo nominacija atiteko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro tradicinių styginių instrumentų grupei ir jos vadovui Raimondui Sinkevičiui.

Įteikti nominacijas atvyko Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa, Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė, Lietuvos liaudies kultūros centro Choreografijos poskyrio vadovė, vyriausioji specialistė Snieguolė Einikytė, šio centro Etninės kultūros skyriaus Folkloro poskyrio vyriausiasis specialistas Arūnas Lunys, bei Mėgėjų meninės kūrybos skyriaus Choreografijos poskyrio vyriausioji specialistė Gražina Kasperavičiūtė.

Kolektyvus sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narė Rima Baškienė, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas, išrinktasis meras Antanas Bezaras bei kiti svečiai.

Seimo narė džiaugėsi, kad Šiaulių rajonas garsus meno kolektyvais ir kad šiame rajone skiriamas deramas dėmesys kultūrai ir meno saviveiklai. Ji priminė Kultūros ministro Šarūno Biručio žodžius, kad valstybė prasideda nuo kultūros ir palinkėjo Savivaldybės vadovams bei visiems, formuojantiems Lietuvos kultūros politiką, gerbti ir vertinti kultūrą puoselėjančius žmones.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11